SOP chciał kupić lawetę. Nie udało się, przetarg został unieważniony

SOP chciał kupić lawetę. Nie udało się, przetarg został unieważniony. Na zdjęciu - policyjne czynności po wypadku, w którym pojazd SOP w Warszawie potrącił rowerzystkę.
SOP chciał kupić lawetę. Nie udało się, przetarg został unieważniony. Na zdjęciu - policyjne czynności po wypadku, w którym pojazd SOP w Warszawie potrącił rowerzystkę. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
W styczniu Służba Ochrony Państwa rozpisała przetarg na dostawę ciągnika z naczepą do transportu pojazdów. Dziś już wiadomo – SOP, przynajmniej na razie, pozostanie bez własnej lawety. Przetarg został unieważniony.


Przemianowana za rządów PiS z Biura Ochrony Rządu na Służbę Ochrony Państwa w społecznym odbiorze kojarzy się z jednym – nieustającą serią wypadków i kolizji. W tym kontekście nie dziwi informacja, że SOP postanowił mieć własną lawetę.

Przetarg rozpisano w styczniu. Jak podaje serwis InfoSecurity24, na zakup ciągnika z naczepą do transportu pojazdów wyposażonego w dwie wyciągarki Służba zamierzała przeznaczyć maksymalnie 1,2 mln zł. Nie znalazł się jednak nikt, kto mógłby zaoferować lawetę w takiej cenie.


"Cena najkorzystniejszej oferty złożonej w przedmiotowym postępowaniu, przewyższa
kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia" – napisano w uzasadnieniu decyzji o unieważnieniu postępowania przetargowego. Jedyna oferta, jaką złożono w przetargu, opiewała na kwotę ponad 1,8 mln zł brutto.


Tylko w marcu i kwietniu doszło do kilku wypadków i kolizji z udziałem pojazdów SOP. Można być pewnym, że laweta przydałaby się Służbie do transportowania uszkodzonych samochodów. Ale nie tylko – służyłaby do transportu samochodów opancerzonych, które muszą dotrzeć na konkretne miejsce bez osoby ochranianej na pokładzie.

źródło: InfoSecurity24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYBORY2019 0 0W mediach Rydzyka przedwyborczy post. "Wystarczy nie jeść dzień, żeby uchronić ojczyznę przed złem"
0 0Chcą zlikwidować MEN. Macie dość chaosu PiS? Program Konfederacji o edukacji to dopiero rewolucja
Coca-Cola 0 0Jak uczyć dzieci chronić środowisko, czyli czy najmłodsze pokolenie uratuje świat
Duka 0 0Szwedzki przepis na spotkanie. “Krog” to kolejne modne słowo ze Skandynawii