Tusk za kilka dni znowu przyjeżdża do Polski. Weźmie udział w dużym marszu

Donald Tusk ma wziąć udział w Marszu Koalicji Europejskiej 18 maja.
Donald Tusk ma wziąć udział w Marszu Koalicji Europejskiej 18 maja. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Donald Tusk weźmie udział w sobotnim marszu Koalicji Europejskiej w Warszawie – informuje portal polsatnews.pl. Byłoby to kolejne w ostatnim czasie wydarzenie w Polsce z udziałem byłego premiera.


Organizację "wielkiego europejskiego marszu" w stolicy zapowiedział pod koniec kwietnia na konwencji w Poznaniu przewodniczący PO Grzegorz Schetyna. Wydarzenie zaplanowane jest na 18 maja i jak się okazuje, weźmie w nim udział szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

O tym, że były premier pojawi się na marszu w stolicy, informuje polsatnews.pl. Portal potwierdził te doniesienia w dwóch źródłach. Według zgłoszenia w manifestacji ma wziąć udział 50 tys. uczestników.

Donald Tusk w ostatnim czasie dość wyraźnie zaznaczył swoją obecność w polskiej polityce. Echem w całym kraju odbiło się jego przemówienie, które wygłosił 3 maja w Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego.

Ostatnio szef RE był również w Poznaniu, gdzie przemawiał z okazji uroczystości 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego. To wystąpienie miało być inne niż 3 maja, bardziej wyważone i kurtuazyjne. I tak też się stało, choć nie zabrakło odniesień do ostatnich wydarzeń politycznych.

źródło: polsatnews.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...