Biedroń zapowiedział pozwanie posłów PO. Nie takiej reakcji wyborców się spodziewał

Biedroń zapowiada pozew przeciwko Neumannowi w trybie wyborczym.
Biedroń zapowiada pozew przeciwko Neumannowi w trybie wyborczym. Fot. Marcin Stępień / Agencja Gazeta
Robert Biedroń zapowiedział pozew przeciwko Sławomirowi Neumannowi w trybie wyborczym. Chodzi o głośną sprawę nauczyciela ze Słupskiego Ośrodka Kultury podejrzanego o pedofilię. Biedroń przekonuje, że zrobił wszystko, co do niego należało.


"Składam pozew w trybie wyborczym w sprawie wypowiedzi przewodniczącego Sławomira Neumanna dotyczącej Słupska. PO próbuje odwrócić uwagę od księży pedofilów w Kościele, od swojej wieloletniej bezczynności. Platforma w tych sprawach przez lata milczała" – obwieścił Robert Biedroń na Twitterze. O co chodzi? Sławomir Neumann stwierdził, że Robert Biedroń jako prezydent Słupska nie złożył zawiadomienia w sprawie podejrzanego o pedofilię nauczyciela z Słupskiego Ośrodka Kultury. Sam Biedroń powiedział na antenie TVN24, że pod jego rządami słupski magistrat zrobił w tej sprawie wszystko, co należało.


– Natychmiast zawiesiłem tego faceta i wysłałem dokumenty do prokuratury. Natychmiast to zrobiliśmy i tak powinno się dziać w takich sprawach i być standardem – oświadczył lider Wiosny. Tymczasem, jak informował dziennikarz Radia Gdańsk Przemysław Woś, prokuratura nie dostała żadnego pisma od władz miasta w sprawie skandalu pedofilskiego.


Jeśli jednak Biedroń spodziewał się aplauzu po zapowiedzi złożenia pozwu przeciwko Neumannowi, to się srodze zawiedzie. Komentujący jego wpis na Twitterze nie mają litości dla polityka."Twoja Robert wojna z PO, jest żenująca. Wiesz że nie odbierzesz elektoratu PiSowi, to walczysz nieczysto o elektorat PO. Będziesz tego ciężko żałował"; "Pleciesz bzdury skończysz jak Palikot, Samoobrona, Liga Polskich Rodzin itd."; "Przestańcie się do ku... nędzy szarpać, bo tego już znieść nie można" – czytamy w komentarzach."To niech pan składa. Ma pan obsesję na punkcie PO? Chciał pan do partii ale nie przyjęli? Weź pan się w garść i chociaż raz powiedz co zamierzasz zrobić i jak. Bo tego biadolenia to się słuchać nie da"; "A wystarczyło tylko nie zamiatać sprawy pedofilii w Słupsku to nie trzeba by pozwów składać" – komentują inni.


Zapowiedź złożenia pozwu skomentował też na Twitterze... Sławomir Neumann. Szef klubu parlamentarnego PO wyznał, że liczy na to, iż Biedroń przedstawi w sądzie dowód na zawiadomienie prokuraturę o podejrzanym o pedofilię nauczycielu. "I to wtedy, kiedy zwracali się rodzice o pomoc, a nie kiedy pisały już o tym media" – precyzuje Neumann.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
OPINIE 0 0Dlaczego poparcie dla PiS jest nie do ruszenia? Oto powody
WYBORY2019 0 0Nic dziwnego, że PiS przestraszyło się #SilniRazem. Akcja KO podbija media społecznościowe
GW Foksal 0 0Śniadanie z Saddamem Husajnem i obiad z Fidelem Castro. O tej książce będzie wkrótce głośno
WYWIAD 0 0To ona promuje Cosmic Dance. Taniec, który dla wielu kobiet jest katharsis

MOTO

O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0Nowa wojna wisi w powietrzu. Trump grozi odwetem za zniszczenie rafinerii