Tak ma wyglądać pomoc Kościoła ofiarom księży pedofilów. Nie dostaną pieniędzy do ręki

Kadr z filmu braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu". Na nim jeden z księży, któremu zarzucono wykorzystywanie seksualne.
Kadr z filmu braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu". Na nim jeden z księży, któremu zarzucono wykorzystywanie seksualne. Fot. screen z Twitter.com / @sekielski
Prymas Polski niedawno zapowiedział, że powstanie specjalny fundusz solidarnościowy dla ofiar księży pedofilów. Okazuje się jednak, że poszkodowani nie dostaną tych pieniędzy do ręki.


O swojej deklaracji abp Wojciech Polak mówił w czwartek w "Faktach po Faktach". – Uważam, że powinny otrzymać pomoc. A jeżeli chodzi o odszkodowanie, to powinniśmy się stosować do obowiązującego w Polsce prawa – wyjaśniał Prymas Polski.

Jak dowiedział się "Fakt", fundusz solidarnościowy ma ruszyć po wakacjach. Prawdopodobnie nie zajmie się jednak wypłacaniem odszkodowań, a finansowaniem pomocy dla ofiar, m.in. psychologicznej. – Mam nadzieję, że biskupi diecezjalni w sierpniu dostaną już projekt statutu funduszu solidarnościowego – przyznał abp Polak.

"Tylko nie mów nikomu"
Deklaracja Kościoła odnośnie ofiar księży pedofilów to reakcja po premierze filmu braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu". To historie dziewięciu księży-pedofilów, które najczęściej poznajemy dzięki relacjom samych ofiar. Ich wspomnienia są przejmujące. Antybohaterowie produkcji w ostatnich dniach są usuwani ze stanu duchownego bądź sami odchodzą z kapłaństwa.


źródło: "Fakt"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu

CHAOS W SZKOŁACH

POLECAMYPartnerem materiału jest 0 0"Nie ma szans, żeby pójść do toalety". Tak wygląda praca nauczycieli po reformie Zalewskiej
0 0"Poszedłem i się załamałem". Zebrania w szkole pokazują, co jest nie tak z polskim społeczeństwem