Jest kolejny sondaż! PiS ma tylko nieznaczną przewagę nad Koalicją Europejską

Kto wygra wybory? Najnowszy sondaż wskazuje na tylko minimalną przewagę PiS.
Kto wygra wybory? Najnowszy sondaż wskazuje na tylko minimalną przewagę PiS. Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta
Wysoka frekwencja i nieznaczna wygrana PiS – takie wnioski płyną z najnowszego sondażu, przygotowanego dla Wirtualnej Polski. Na partię Jarosława Kaczyńskiego deklaruje oddać głos 33 proc. badanych, na KE 30 proc, a na Wiosnę co dziesiąty badany.


Portal Wirtualna Polska opublikowała ostatni swój sondaż przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Badania na panelu Ariadna wskazują przede wszystkim na rekordową frekwencję. Aż 60 proc. badanych zamierza wziąć udział w głosowaniu. Takie poruszenie wyborców rzadko notuje się nawet w przypadku wyborów parlamentarnych.

Z sondażu wynika, że wciąż największym zaufaniem cieszy się Prawo i Sprawiedliwość, które może liczyć na 33 proc. głosów. Na drugim miejscu, z niewielką strata do lidera, plasuje się Koalicja Europejska, na którą chce zagłosować 30 proc. Polaków. Trzecie miejsce niezmiennie zajmuje Wiosna, ciesząca się z wyniku 10 proc.

Swoich posłów do Europarlamentu wprowadziłby jeszcze Kukiz'15. Według sondażu partia ta może liczyć na 8 proc. głosów. Natomiast Konfederacja (Korwin, Kukiz, Braun, Liroy i Narodowcy) mają otrzymać zaledwie 3 proc. głosów, co oznacza, że ugrupowanie nie przekroczyłoby progu wyborczego.


Sondaż opublikowany przez Wirtualną Polskę niewiele zatem różni się od wcześniejszych, które pojawiły się w ostatnich dniach. PIS i KE idą łeb w łeb, raz jedni obejmują prowadzenie, raz drudzy. Różnica między największymi rywalami często mieści się w granicach błędu statystycznego. Trzecie miejsce niezmiennie zajmuje Wiosna, a Kukiz'15 i Konfederacja walczą o przekroczenie progu.

To zresztą o tyle ciekawe, że wiele ostatnich sondaży wskazuje na rosnące poparcie dla Konfederacji, która nierzadko ma w wyższe słupki niż Kukiz'15. Problem zaczyna być wyraźny dla polityków Prawa i Sprawiedliwości, bowiem to wyborców właśnie tej partii podbierają narodowcy. Doszło do tego, że Krystyna Pawłowicz na Twitterze zaapelowała o zjednoczenie prawicy, bo tylko tak można wygrać z siłami połączonej opozycji.

Wybory odbędą się w najbliższą niedzielę 26 maja. Lokale wyborcze bedą otwarte od godziny 7 rano do 21 wieczorem.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Meghan i Harry szczerzy do bólu. Ten wywiad poruszył Brytyjczyków, ale nie wszystkim się spodobał

POLECAMY

HYDEPARK 0 0Maciej Stuhr kończy 44 lata. I właśnie z tej okazji dał bardzo szczery wywiad
0 0Tak się rozjeżdża konkurencję. Po takiej zapowiedzi serwisu Disney+ Netflix może się bać

TRAGEDIA W WARSZAWIE

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
X-lander 0 0Złożysz go jedną ręką. Mamy cenią go za wielofunkcyjne zastosowanie
PSSB 0 0Konsultanci sprzedaży bezpośredniej. Kim są osoby działające w tej rozwijającej się branży?
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy