Nowy sondaż prezydencki. Przewaga Andrzeja Dudy nad Donaldem Tuskiem jest naprawdę duża

Zgodnie z nowym sondażem Andrzej Duda wygrywa wybory prezydenckie przed Donaldem Tuskiem w obu turach.
Zgodnie z nowym sondażem Andrzej Duda wygrywa wybory prezydenckie przed Donaldem Tuskiem w obu turach. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Andrzej Duda jest zdecydowanym liderem w wyścigu po fotel prezydenta – wynika z nowego sondażu Kantar dla "Gazety Wyborczej", TOK FM i portalu Gazeta.pl. Kilkanaście punktów procentowych za nim znajduje się Donald Tusk. Pozostali kandydaci nie liczą się.


Zgodnie z sondażem gdyby wybory odbyły się dzisiaj, Andrzeja Duda mógłby liczyć na 41 proc. głosów poparcia. Donald Tusk z kolei zdobyłby 27 proc. głosów. Trzeci byłby Robert Biedroń z poparciem 11 proc.

Poza podium znajdują się Paweł Kukiz (7 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz (6 proc.), Janusz Korwin-Mikke (5 proc.) i Adrian Zandberg z jednoprocentowym poparciem. 2 proc. badanych nie wie, kogo poprą.

W ewentualnej drugiej turze Andrzej Duda także ma bezpieczną przewagę nad Tuskiem – dokładnie 55 proc. do 44 proc. głosów.

Prezydent do końca nie ma się jednak z czego cieszyć. Przypomnijmy, że prezes PiS Jarosław Kaczyński udzielił przedwyborczego wywiadu "Gazecie Polskiej". Wynika z niego, że na razie PiS nie myśli o poparciu dla innego kandydata. Na razie.

źródło: Gazeta.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY
0 0Ruszamy z dadHERO.pl, lifestyle'owym serwisem dla ojców

DADHERO

0 0Osiem rzeczy, których nauczyła mnie 11-letnia córka
0 0Czemu to trwało tyle lat?! W końcu ktoś stworzył adidasy, w których można chodzić całą zimę
0 07 rzeczy, które sprawiają, że Kaczyński ma ból głowy po wyborach. Nie będzie świętowania
0 0Wynik KO z Białegostoku to lekcja dla całej opozycji. Oto człowiek, który zrobił najlepszą kampanię