W PiS mówią, że to nowy ośrodek władzy. Ujawniono, gdzie i z kim spotykają się Kaczyński i Morawiecki

Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki często spotykają się u Julii Przyłębskiej.
Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki często spotykają się u Julii Przyłębskiej. Fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta
W mieszkaniu prezes Trybunału Konstytucyjnego cyklicznie spotykają się Julia Przyłębska, prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki – podaje "Gazeta Wyborcza". Według rozmówców gazety z PiS mieszkanie Przyłębskiej to "ważny ośrodek władzy".


Same spotkania u Przyłębskiej to oczywiście tylko symbol. Symbol tego, że w obozie władzy rosną wpływy prezes Trybunału Konstytucyjnego. Według rozmówców "GW" z rządu jest wręcz tak, że doradcy premiera pytają jeden drugiego, kto "powiadomi Julię" o konkretnej decyzji.

Prezes Kaczyński do jej apartamentu przy al. Szucha przyjeżdża nawet dwa, trzy razy w tygodniu. Budynek jest chroniony, a gości wita konsjerż. Czasami Kaczyński niesie reklamówkę, a towarzyszący mu ochroniarz teczkę z dokumentami.

To właśnie w spotkaniach u Przyłębskiej według "GW" pod koniec 2017 roku miał zacząć uczestniczyć Morawiecki. Wtedy jeszcze wicepremier. I właśnie tam miał powstać kształt jego rządu.

O spotkania Przyłębskiej z Kaczyńskim i Morawieckim dziennik zapytał rzeczniczkę PiS Beatę Mazurek, biuro prasowe premiera oraz rzecznika TK. Odpowiedział tylko ten ostatni. Jakub Kozłowski uznał, że spotkania mają "charakter towarzyski i nie są związane z wykonywaniem funkcji publicznych przez osoby, które w nich uczestniczą".

Dodajmy, że mieszkanie Przyłębskiej to kolejne takie miejsce na mapie Warszawy. – Al. Szucha to już kolejny ośrodek władzy po saloniku przy Wilczej – stwierdził dla "GW" polityk obozu Zjednoczonej Prawicy. Ten poprzedni to mieszkanie przy Wilczej, gdzie wstęp mają nieliczni. Mieszka tam Anna Bielecka, przyjaciółka prezesa PiS. To właśnie u niej miał powstać pomysł, że prezesem TK zostanie Przyłębska.


Przypomnijmy, że swoją znajomością z Julią Przyłębską prezes PiS Jarosław Kaczyński pochwalił się ostatnio sam w "Pytaniu na śniadanie", gdzie mówił o niej jak o swojej przyjaciółce. Jak stwierdził, jest ona jest "jego towarzyskim odkryciem ostatnich lat".

źródło: Gazeta Wyborcza
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem

TYLKO W NATEMAT

0 0"Znajomi mi wyjaśnili". Kaczyński popłynął mówiąc o dzieciach – lekarka obala jego teorię
0 0Kaczyński cieszy się, że gonimy Niemców. Ale powołuje się na raport, którego nie zrozumiał
0 0Borys Szyc wspaniały, tylko film słaby. Widziałem "Piłsudskiego" i czuję się znieważony
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców