Nieznana przyjaciołka Jarosława Kaczyńskiego. To u niej w mieszkaniu zapadają najważniejsze decyzje w państwie

Jarosław Kaczyński najważniejsze decyzje w państwie podejmuje w mieszkaniu Anny Bieleckiej.
Jarosław Kaczyński najważniejsze decyzje w państwie podejmuje w mieszkaniu Anny Bieleckiej. Fot. Maciek Jaźwiecki/Agencja Gazeta
Jak się okazuje, biuro PiS na Nowogrodzkiej to nie jedyny ośrodek podejmowania najważniejszych decyzji w kraju. Coraz częściej zapadają one na Wilczej, w mieszkaniu Anny Bieleckiej, przyjaciółki Jarosława Kaczyńskiego – podaje "Gazeta Wyborcza".

Według dziennikarzy "Gazety Wyborczej" pracownia architektoniczna i mieszkanie w jednym pod warszawskim adresem Wilcza 23 to prawdziwa mekka Zjednoczonej Prawicy, a ośrodek decyzyjny zaczął się powoli przenosić z Nowogrodzkiej właśnie do salonu Anny Bieleckiej. To tam miały zapadać takie decyzje jak "odchudzanie" rządu Mateusza Morawieckiego, przedstawienie kandydatury Piotra Glińskiego w wyborach prezydenckich czy próby obsadzenia fotela szefa MSZ Krzysztofem Szczerskim. Tam też miał narodzić się pomysł obsadzenia stanowiska prezesa Trybunału Konstytucyjnego Julią Przyłębską.
Jak podaje "GW", w mieszkaniu ma spotykać się sama partyjna "śmietanka" oraz intelektualiści związani z "dobrą zmianą". Do stałych bywalców, poza Glińskim, zaliczają się profesorowie Krasnodębski i Legutko oraz ludzie prezydenta – Szczerski, Zybertowicz były minister Maciej Łopiński, ambasador Andrzej Przyłębski czy kompozytor Michał Lorenc. Przy Wilczej brylują intelektualiści, których Kaczyński poważa i słucha. A potem każe ich pomysły wprowadzać w życie – mówi jeden z rozmówców "Wyborczej". Co prawda sami zainteresowani zaprzeczają, ale do powiązań czysto politycznych dochodzą także te z pogranicza biznesu i kultury. To tam mają odbywać się spotkania przedstawicieli Polskiej Fundacji Narodowej i założycieli spółki Solvere Anny Plakwicz i Piotra Matczuka. Co ciekawe, wspólnik właścicielki mieszkania Piotr Walkowiak jest pełnomocnikiem wicepremiera Glińskiego, nadzoruje budowę siedziby Muzeum Historii Polski.

A kim jest Anna Bielecka? To pierwsza żona Czesława Bieleckiego, architekta, byłego posła AWS i kandydata PiS na prezydenta Warszawy w 2010 r.

źródło: wyborcza.pl
Trwa ładowanie komentarzy...