"Wolność kocham i rozumiem". Niezwykły klip z Bovską na rocznicę wyborów 4 czerwca

Warszawa świętuje rocznicę wyborów 4 czerwca
Warszawa świętuje rocznicę wyborów 4 czerwca Fot. YouTube / Miasto Stołeczne Warszawa
W tym roku Polacy świętują 30. rocznicę wyborów 4 czerwca. Z tej okazji warszawski ratusz zaprezentował niezwykły teledysk do coveru słynnej polskiej piosenki. Utwór śpiewa Bovska, a towarzyszą jej celebrujący wolność warszawiacy.


4 czerwca 1989 r. Polacy mogli głosować po raz pierwszy od czasów II wojny światowej. Wybory parlamentarne, który odbyły się 30 lat temu, były przełomem w transformacji ustrojowej nad Wisłą. Obóz partyjnej władzy poniósł w nich bowiem sromotną klęskę, a triumfował Lecha Wałęsa i Solidarność.

30. rocznicę tej niezwykłej daty świętuje w tym roku również warszawski ratusz. Na profilu Miasta Stołecznego Warszawa na Facebooku pojawił się niezwykły, dwuminutowy filmik. Występują w nim mieszkańcy Warszawy, których cechuje różnorodność. Są wśród nich chociażby: niepełnosprawny mężczyzna, mała dziewczynka, czarnoskóra kobieta, biznesmen, pływaczka, starsza para czy studentka. Wszyscy tańczą na warszawskich ulicach i cieszą się z wolności.

Warszawiacy podrygują w rytm ważnej dla Polaków piosenki. Mowa o "Kocham wolność" Chłopców z Placu Broni. Cover słynnego utworu powstałego w 1990 r. wykonuje polska wokalistka Bovska. "WOLNOŚĆ jest Wasza! Cieszmy się z niej!" – napisała artystka na Facebooku.Film wyjątkowo przypadł do gustu internautom i jest szeroko udostępniany w mediach społecznościowych. "Bardzo fajny film!", "Mega!", "Świetne" – brzmią komentarze na Facebooku. Niektórzy snują także refleksje – właśnie na temat wolności. "Wolność jest piękna, zwłaszcza wtedy, gdy ją dobrze zagospodarujemy, aby jej nie stracić" – napisał jeden z internautów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem

TYLKO W NATEMAT

0 0"Znajomi mi wyjaśnili". Kaczyński popłynął mówiąc o dzieciach – lekarka obala jego teorię
0 0Kaczyński cieszy się, że gonimy Niemców. Ale powołuje się na raport, którego nie zrozumiał
0 0Borys Szyc wspaniały, tylko film słaby. Widziałem "Piłsudskiego" i czuję się znieważony
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców