Banksy rozstawił swoje dzieło na Biennale w Wenecji. Słynnego artystę przegoniła... straż miejska

Baksy rozstawił swoje nowe dzieło "Venice in oil" na Placu św. Marka
Baksy rozstawił swoje nowe dzieło "Venice in oil" na Placu św. Marka Fot. Instagram / Banksy
Banksy nie daje o sobie zapomnieć. Tym razem uliczny artysta postanowił dać w kość organizatorom Biennale Sztuki w Wenecji. Banksy, które nie został zaproszony na to prestiżowe wydarzenie, rozstawił swoje stoisko z kontrowersyjnym obrazem na Placu św. Marka. To nie spodobało się jednak straży miejskiej.


Mimo że nie wiemy, kto kryje się za pseudonimem Banksy, jest to obecnie najbardziej wpływowy i kontrowersyjny uliczny artysta. Jego prace pojawiają się w nieoczekiwanych miejscach na całym świecie, a coraz częściej również w galeriach. Z powodu swojej wartości narażone są także na kradzież.

Tym razem Banksy postanowił zrobić perfomance na Biennale Sztuki w Wenecji. "Ustawiłem swoje stoisko na Biennale w Wenecji. Mimo że to największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie kulturalne na świecie, z jakiegoś powodu nigdy nie zostałem na nie zaproszony" – podpisał film, który opublikował na mediach społecznościowych.W wideo widzimy, jak – tradycyjnie zakrywający twarz Bansky – rozstawia swoje dzieło na placu Świeto Marka wśród innych malarzy. I znowu szokuje. Obraz składa się bowiem z kilku płócien połączonych w całość, która przedstawia olbrzymi statek pasażerski przepływający przez Wenecję. Gigant zakrywa gondolierów i weneckie zabytki.

Imponujący obraz zatytułowany został "Venice in oil", co może oznaczać zarówno to, że został namalowany farbami olejnymi, jak i "Wenecja w ropie". W ostatnich latach coraz częściej mówi się bowiem o tym, jak statki wycieczkowe zanieczyszczają Wenecję. Mimo to problem ten nie został jeszcze rozwiązany.


W filmie widzimy, że przechodnie są żywo zainteresowani "Venice in oil". Większość chwali dzieło, inni zdenerwowani machają ręką i idą dalej. Niestety na sztukę nieczuła była straż miejska, która kazała Bansky'emu złożyć stoisko. Artysta nie miał bowiem pozwolenia na jego rozstawienie. Nikt nie wiedział też, że za okularami i kapeluszem kryje się sam Banksy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem

TYLKO W NATEMAT

0 0"Znajomi mi wyjaśnili". Kaczyński popłynął mówiąc o dzieciach – lekarka obala jego teorię
0 0Kaczyński cieszy się, że gonimy Niemców. Ale powołuje się na raport, którego nie zrozumiał
0 0Borys Szyc wspaniały, tylko film słaby. Widziałem "Piłsudskiego" i czuję się znieważony
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców