Policja zatrzymała proboszcza z Ruszowa. Już wcześniej w internecie oskarżono go o pedofilię

Proboszcz został zatrzymany po tym, jak jedna z matek oskarżyła go o molestowanie jej dziecka.
Proboszcz został zatrzymany po tym, jak jedna z matek oskarżyła go o molestowanie jej dziecka. Fot. 123RF / zdjęcie seryjne
Proboszcz Parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Ruszowie został zatrzymany przez policyjnych funkcjonariuszy na polecenie prokuratury. Mężczyzna jest podejrzany o molestowanie dzieci. Wcześniej podobne zarzuty pod adresem księdza pojawiły się w internecie.


Po premierze filmu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu", który naliczył już ponad 21 mln odsłon, temat pedofilii w polskim Kościele został ponownie nagłośniony. W internecie aż zawrzało.

Wśród komentarzy zamieszczonych w sieci można było przeczytać m.in. o proboszczu parafii w Ruszowie. "Gdybym wiedziała o produkcji podałabym wcześniej nazwisko księdza, który należy do jednych z NICH (…) Nadal pracuje z dziećmi" – napisała jedna z kobiet.

W czwartek 23 maja policja zatrzymała proboszcza z Ruszowa. Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze udzielił informacji na temat powodów jego zatrzymania.

– Na ten moment mogę potwierdzić, że duchowny został zatrzymany na skutek zgłoszenia matki, która powiedziała, że ma podejrzenia molestowania jej małoletniego dziecka – powiedział prokurator Tomasz Czułowski.

– Natychmiast mężczyzna ten został zatrzymany na polecenie Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu i trwają czynności zmierzające do zweryfikowania tego zgłoszenia – dodał.

źródło: Naszemiasto.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun

TRAGEDIA W TATRACH

ANETA OLENDER 0 0"Ludzie mają to gdzieś". Demontaż krzyża na Giewoncie to absurd, problem tkwi gdzie indziej
0 0Dzieci, dwie kobiety i Czech. Wiadomo, kim były osoby, które zginęły w Tatrach