ZNP podaje do sądu Barbarę Nowak. Za jej słowa o strajku nauczycieli

ZNP podaje do sądu Barbarę Nowak.
ZNP podaje do sądu Barbarę Nowak. Fot. Adrianna Bochenek / Agencja Gazeta
Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak zostanie podana do sądu przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Sprawa dotyczy wypowiedzianych przez nią słów, które wiązały strajk nauczycieli z alarmami bombowymi podczas tegorocznych egzaminów maturalnych.


– Początek egzaminów maturalnych przyniósł kolejną odsłonę determinacji środowisk niszczących państwo polskie. Warto jeszcze raz podkreślić, że alarmy bombowe w szkołach, gdzie maturzyści mieli przystąpić do egzaminu dojrzałości, to metody terrorystyczne – powiedziała jakiś czas temu małopolska kurator, nawiązując w słych słowach do nauczycielskiego protestu.

ZNP wysłał na początku maja list do Barbary Nowak, w którym nawoływał aby kurator przeprosiła za swoje słowa i publicznie wycofała się z tej wypowiedzi. "Brak Pani reakcji będzie podstawą do podjęcia przez Związek Nauczycielstwa Polskiego stosownych kroków prawnych" – zapowiedzieli wówczas związkowcy, jednak nie doczekali się odzewu.

– Piszemy właśnie pozew. Trochę to potrwa, ale decyzję już podjąłem. Jest ostateczna – powiedział "Wyborczej" szef ZNP Sławomir Broniarz.

W ciągu dwóch pierwszych dni matur w blisko 663 szkołach średnich doszło do fałszywych alarmów bombowych. Przyczyniły się one do tego, że część egzaminów odbyła się w liceach z opóźnieniem. ZNP zawiesił strajk nauczycieli 25 kwietnia, czyli ponad tydzień przed rozpoczęciem matur.


źródło: "Gazeta Wyborcza"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYBORY2019 0 0W mediach Rydzyka przedwyborczy post. "Wystarczy nie jeść dzień, żeby uchronić ojczyznę przed złem"
0 0Chcą zlikwidować MEN. Macie dość chaosu PiS? Program Konfederacji o edukacji to dopiero rewolucja
Coca-Cola 0 0Jak uczyć dzieci chronić środowisko, czyli czy najmłodsze pokolenie uratuje świat
Duka 0 0Szwedzki przepis na spotkanie. “Krog” to kolejne modne słowo ze Skandynawii