Nagła decyzja Elizy Michalik. Dziennikarka odchodzi z Superstacji

Eliza Michalik kończy współpracę z Superstacją.
Eliza Michalik kończy współpracę z Superstacją. Fot. screen Telewizja Superstacja, YouTube.com
Eliza Michalik kończy współpracę z Superstacją. Dziennikarka prowadziła w tej stacji kilka programów publicystycznych, ale jak podaje portal wirtualnemedia.pl, zdecydowała się na odejście. Powodem ma być diametralna zmiana profilu tematycznego kanału.


Eliza Michalik ostatnio prowadziła w należącej do Polsatu Superstacji trzy programy: "Nie ma żartów", razem z Marcinem Tellerem "Golitynę" oraz "Szpile". Ostatni odcinek "Nie ma żartów" wyemitowano we wtorek. 

Dziennikarka kończy pracę w Superstacji, z którą była związana od 2007 r. Informację o rezygnacji potwierdziła w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl. – Nie wyobrażam sobie moich programów bez tematyki politycznej. To dla mnie zbyt nagła zmiana, dlatego zdecydowałam się odejść – przyznała.

Więcej o zmianach w stacji powiedział portalowi Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Telewizji Polsat. – Zamierzamy przeznaczyć więcej czasu na informacje z różnych sfer życia, a nie na dyskusje polityczne. Jak wynika z badań oglądalności, w Superstacji najlepiej oglądały się pozycje niezwiązana z polityką – wyjaśnił.

Skąd zmiany w Superstacji?
O tym, że z Superstacji ma zniknąć polityka, wcześniej informował "Press". Zdaniem pracowników stacji, przyczyną nagłego zwrotu kursu mogą być kary nałożone na inne biznesy Zygmunta Solorza.

Chodzi o 39,4 mln zł kary na Polkomtel nałożone w zeszłym tygodniu przez UOKiK oraz o wprowadzenie kuratora do Plus Banku decyzją Komisji Nadzoru Finansowego.

Według danych Nielsen Audience Measurement w 2018 roku Superstacja miała 0,15 proc. udział w widowni telewizyjnej, a Polsat News 1,12 proc.

źródło: wirtualnemedia.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
OPINIE 0 0Dlaczego poparcie dla PiS jest nie do ruszenia? Oto powody
WYBORY2019 0 0Nic dziwnego, że PiS przestraszyło się #SilniRazem. Akcja KO podbija media społecznościowe
GW Foksal 0 0Śniadanie z Saddamem Husajnem i obiad z Fidelem Castro. O tej książce będzie wkrótce głośno
WYWIAD 0 0To ona promuje Cosmic Dance. Taniec, który dla wielu kobiet jest katharsis

MOTO