Ostre słowa Bodnara o sytuacji w Superstacji. "To niezwykle ważny powód do refleksji"

Adam Bodnar o sytuacji w Superstacji.
Adam Bodnar o sytuacji w Superstacji. Fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Gazeta
Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar uważnie przygląda się sytuacji Superstacji. Poinformował o tym na swoim Twitterze. Jego zdaniem, ostatnie decyzje zarządu stacji nie wróżą nic dobrego dla mediów w Polsce.


"Odejście Elizy Michalik z Superstacji to niezwykle ważny powód do refleksji nad stanem wolności mediów w Polsce. Red. Michalik sobie zawodowo poradzi. Nie mam co do tego wątpliwości. Ale czy nie kurczy nam się kolejny raz przestrzeń debaty publicznej?" – zapytał na Twitterze Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. To kolejny raz, kiedy RPO zabiera głos ws. mediów w Polsce. Wcześniej Bodnar zastanawiał się nad tym, jakie kanały telewizyjne oglądał zamachowiec, który zabił prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Nie wymieniał co prawda z nazwy żadnej stacji, ale TVP uznała, że została przez niego zaatakowana i wytoczyła mu proces, który przegrała przed sądem w Warszawie.

Przypomnijmy, że w tym tygodniu media obiegła wiadomość, że Superstacja po decyzji zarządu postanowiła całkowicie zrezygnować z podejmowania tematów politycznych. Nieoficjalnie stało się to po nałożeniu przez instytucje podległe rządowi kar finansowych na inne spółki Zygmunta Solorza-Żaka – właściciela Superstacji.

Po zdjęciu z anteny tematów politycznych z pracy zrezygnowała w środę dziennikarka Eliza Michalik, znana z poruszania tematów niewygodnych dla obecnej władzy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
OPINIE 0 0Dlaczego poparcie dla PiS jest nie do ruszenia? Oto powody
WYBORY2019 0 0Nic dziwnego, że PiS przestraszyło się #SilniRazem. Akcja KO podbija media społecznościowe
GW Foksal 0 0Śniadanie z Saddamem Husajnem i obiad z Fidelem Castro. O tej książce będzie wkrótce głośno
WYWIAD 0 0To ona promuje Cosmic Dance. Taniec, który dla wielu kobiet jest katharsis

MOTO