Groził prezydentom Poznania i Wrocławia. Jest wyrok ws. hejtera Cezarego O.

Prezydent Poznania opublikował na Facebooku wyrok sądu w sprawie Cezarego O.
Prezydent Poznania opublikował na Facebooku wyrok sądu w sprawie Cezarego O. Fot. Jędrzej Nowicki / Agencja Gazeta
Po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, Cezary O. groził w internecie prezydentom Poznania i Wrocławia. Sugerował na Twitterze, że Jacka Jaśkowiaka i Jacka Sutryka powinno spotkać to samo. Właśnie zapadł wyrok w tej sprawie.


Sąd Okręgowy w Poznaniu skazał 41-letniego Cezarego O. na osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok. Treść orzeczenia na Facebooku opublikował prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. "Ten wyrok to dla osób dopuszczających się przemocy słownej w sieci jasny sygnał, że nie mogą czuć się bezkarne. Brak reakcji byłby przyzwoleniem na takie działania" – skomentował.


Mężczyzna został zatrzymany przez policję w styczniu, gdy tuż po zabójstwie Pawła Adamowicza sugerował w sieci, że podobny los czeka prezydentów dwóch innych miast.

"Jeszcze Jaśkowiaka i prezydenta Wrocławia... stają się ofiarą swojego lewackiego i bezbożnego podejścia do swoich stanowisk" – napisał na Twitterze.

Prokuratura oskarżyła go o publiczne nawoływanie do przemocy wobec Jaśkowiaka i Sutryka, powodowane ich polityczną przynależnością. Cezary O. miał także "propagować faszystowski ustrój państwa".

Cezary O. przyznał się zarówno do zamieszczenia wpisu dotyczącego prezydentów Wrocławia i Poznania, jak i umieszczenia na portalu społecznościowym swastyki, jednak nie zgodził się z oskarżeniem, że namawiał kogokolwiek do zamachu na czyjeś życie. Twierdził, że nie był świadomy konsekwencji swoich działań.


41-latek złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Sąd wniosek uwzględnił. Cezaremu O. groziło nawet do 5 lat więzienia.

Wyroki za groźby w sieci
Wyroki skazujące za groźby karalne kierowane w internecie w ostatnim czasie zapadają częściej. Przed paroma dniami białostocki sąd skazał mężczyznę, który groził śmiercią posłowi Krzysztofowi Truskolaskiemu. "Będziesz ku*wo wisiał za popie*dolenie kraju już za niedługo. Zobaczysz" – zagroził 32-latek mieszkający na co dzień w Holandii. Wymierzona kara to 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata i 5 tys. zł grzywny.


– Każdy tego typu wpis w internecie po 13 stycznia 2019 r., gdy zaatakowany został Paweł Adamowicz, ma zupełnie inne znaczenie. Żadnej groźby karalnej wypowiedzianej czy napisanej publicznie nie można lekceważyć i bagatelizować – komentował Truskolaski w rozmowie z naTemat.

Źródło: Gazeta.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DADHERO.PL 0 0Seks byłby dużo fajniejszy, gdyby faceci o tym pamiętali. 10 rzeczy, które obniżają kobietom libido
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Masz "powyborczego doła" po zwycięstwie PiS? Psycholożka radzi, co trzeba zrobić
0 0Cyfrowi kryminaliści spuszczają nam spory łomot. "Ale mamy coś, czego nie mają oni"
NEWSWEEK 0 0Dlaczego faceci w Polsce stracili ochotę na seks? Powodów jest mnóstwo, ale jeden najważniejszy

MAMADU

0 0Rodzicielska wpadka prezesa PSL? Panie Władysławie, czas posłuchać internautów!
0 0Jakie wesele – takie małżeństwo? Od tej rzeczy zależy, jak długo będziecie razem

POLECAMY

KINO 0 0Widziałem ostatni film Piotra Woźniak-Staraka. Aż trudno uwierzyć, że to polska produkcja
0 0"Daleko mi do ideału, ale lubię pomagać ludziom". Rinke Rooyens o nowym programie i ojcostwie
0 0"Cierpią w samotności". Codziennie 12 polskich mężczyzn popełnia samobójstwo
0 0"Syn chce być na zaprzysiężeniu, a ma zakaz wstępu". Jest decyzja Sejmu ws. Hartwicha
0 0"Prosili: zróbcie coś dla moich dzieci". Ta partia czekała 15 lat, żeby dostać się do Sejmu