Kary nie będzie. Jest decyzja ws. mężczyzny, który wjechał w bramę Pałacu Prezydenckiego

36-letni mężczyzna miał próbować w styczniu wjechać na teren Pałacu Prezydenckiego.
36-letni mężczyzna miał próbować w styczniu wjechać na teren Pałacu Prezydenckiego. Fot. Dariusz Borowski / Agencja Gazeta
"Chciał do Pałacu, trafi do szpitala" – tak "Rzeczpospolita" zatytułowała publikację na temat decyzji w sprawie 36-letniego Tomasza S. Mężczyzna, który w styczniu miał próbować sforsować ogrodzenie Pałacu Prezydenckiego, został uznany za niepoczytalnego, w związku z tym nie może być ukarany. Decyzją sądu trafi do zakładu zamkniętego, straci też prawo jazdy.


Te wydarzenia rozegrały się tuż po zabójstwie Pawła Adamowicza na scenie WOŚP w Gdańsku. Nic więc dziwnego, że doniesienia o tym, iż nieznany sprawca próbował sforsować zabezpieczenia i wjechać na teren Pałacu Prezydenckiego, zmroziły opinię publiczną. Do niczego groźnego nie doszło – samochód zatrzymał się na zaporze chroniącej dojazd do bramy wjazdowej.Niedługo po tym zdarzeniu okazało się, że incydent nieco podkoloryzowano, aby wszystko wyglądało groźniej niż w rzeczywistości. Dziennik "Fakt" dotarł do nagrania, z którego ma wynikać, że znaczną część tej historii służby po prostu zmyśliły.

Samochód niczego nie "forsował", lecz spokojnie, powoli przejechał przez ogrodzenie, bo łańcuch między słupkami był opuszczony. Dopiero potem auto natknęło się na zaporę. Reakcja policji na to zdarzenie nastąpiła zaś dopiero po 10 minutach – opisywał tabloid.
Teraz nowe wiadomości w sprawie tego incydentu przynosi dziennik "Rzeczpospolita". Ekspertyza biegłych psychiatrów przekazana prokuraturze nie pozostawia wątpliwości – 36-latek "z powodu choroby psychicznej miał zniesioną zdolność rozpoznania znaczenia czynów oraz pokierowania swoim postępowaniem".

Ponieważ biegli ocenili, że "istnieje wysokie prawdopodobieństwo popełnienia przez S. czynu o znacznej społecznej szkodliwości". Tomasz S. będzie musiał być leczony w warunkach szpitalnych – informuje dziennik. Śledczy skierowali do sądu wniosek o umieszczenie 36-latka w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

źródło: rp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem

AFERA HEJTERSKA

WYWIADJak zorganizowana grupa przestępcza? Prawnik wylicza, jakie paragrafy mogli złamać ludzie Ziobry
O TYM SIĘ MÓWI"Gersdorf wyp***". Kampania nienawiści była wymierzona też w I prezes SN