Piasecki stanowczo o TVP i planach "wyeliminowania Lubnauer". "I rządzący temu przyklaskują?"

Dziennikarz TVN24 Konrad Piasecki jest zdegustowany artykułem w TVP Info o politykach opozycji do odstrzału.
Dziennikarz TVN24 Konrad Piasecki jest zdegustowany artykułem w TVP Info o politykach opozycji do odstrzału. Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta
O pseudo wywiadzie Danuty Holeckiej z szefową Nowoczesnej Katarzyną Lubnauer wie już cały świat polskiej polityki. Jego pokłosiem był felieton Jerzego Jachowicza, który w TVP Info stworzył listę opozycyjnych polityków "do wyeliminowania". Na jego artykuł zareagował Konrad Piasecki. Dziennikarzowi takie zachowanie nie mieści się w głowie.


"Serio? Portal telewizji finansowanej z pieniędzy podatnika będzie teraz wskazywał polityków opozycji, których trzeba wyeliminować? I rządzący przyklaskują takiej praktyce działania? I jeszcze Jurek Jachowicz w roli wykonawcy wyroku. Ech..." – napisał na Twitterze wyraźnie zażenowany Konrad Piasecki.Dziennikarz TVN24 zareagował w ten sposób na tekst w TVP Info autorstwa Jerzego Jachowicza. Wieloletni redaktor mediów narodowych opublikował felieton, w którym opisuje, że tworzy własną prywatną listę polityków, których – jak twierdzi – należy wyeliminować z przyszłej kadencji, bo "psuliby jeszcze bardziej i tak już nadwyrężoną polską politykę".

Jachowicz stwierdza, że początkowo na pierwszym miejscu "do wyeliminowania" umieścił Witolda Zembaczyńskiego z Nowoczesnej. "Im dłużej myślę i przyglądam się Katarzynie Lubnauer, zaczynam nabierać przekonania, że jednak miejsce numer jeden należy się jej właśnie" – pisze publicysta TVP.

Nietypowy wywiad
Zachowanie Jachowicza to pokłosie wywiadu w "Gościu Wiadomości" TVP, który Danuta Holecka przeprowadziła z Katarzyną Lubnauer. Szefowa Nowoczesnej prostowała na wizji wypowiedzi dziennikarki TVP, które jej zdaniem rozmijały się z prawdą i były "manipulacjami w stylu Urbana i Goebbelsa".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...