To prawdziwa rewolucja! Nowym redaktorem naczelnym polskiego Playboya jest... 27-latka

27-letnia Anna Mierzejewska jako pierwsza Polka objęła stanowisko redaktor naczelnej Playboya.
27-letnia Anna Mierzejewska jako pierwsza Polka objęła stanowisko redaktor naczelnej Playboya. Fot. Facebook / Ania Mierzejewska
Anna Mierzejewska ma tyle samo lat co polski "Playboy". Teraz będzie nim rządzić. – "Playboy" zawsze definiował przestrzeń wolności w myśleniu – nie tylko o seksualności, ale również światopoglądowo. Moje zatrudnienie to kolejny, bardzo spójny komunikat, który de facto wpisuje się w tę "wolnościową" misję – komentuje objęcie stanowiska.


Poprzednikiem Mierzejewskiej był Robert Ziębiński, o którym nowa naczelna "Playboya" wypowiedziała się w ciepłych słowach. W rozmowie z Wirtualnymi Mediami Mierzejewska zdradziła również pewne zalążki strategii, na którą postawiła od pierwszych dni swojej pracy na stanowisku redaktor naczelnej magazynu dla panów.

– Mój poprzednik zostawił magazyn w świetnej kondycji. Mam zamiar dbać o dalszy rozwój pisma. Mówiąc o platformie i wzmocnieniu brandu miałam na myśli również jego digitalizację. Wyjście do użytkownika poprzez eventy, media społecznościowe, ale również ekskluzywny content. Bardzo istotny jest dla mnie online – chcę nawoływać do dyskusji w internecie, a następnie najciekawsze tematy przenosić na nasze łamy – mówiła Mierzejewska w wywiadzie dla portalu wirtualnemedia.pl.Wielu czytelników może być zaskoczonych wyborem kobiety na stanowisko redaktor naczelnej magazynu, który od zawsze był dedykowany panom. – "Playboy" zawsze był, jest i będzie magazynem dla mężczyzn. Jednak do tej przestrzeni zaproszę odważne kobiety – takie, które lubią kobiece piękno i lubią na nie patrzeć, które chcą pisać – wyjaśnia Anna Mierzejewska.

Co ciekawe, kiedy Hugh Hefner zakładał oryginalnego "Playboya", był w wieku nowej naczelnej polskiej edycji kultowego pisma. Na pierwszej okładce pod redakcją nowej naczelnej pojawi się aktorka Michalina Olszańska.

Źródło: wirtualnemedia.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...