Skandaliczna decyzja radnych. Jako pierwsi w Polsce oficjalnie "pozbyli się" flagi UE

Radni gminy Wola Krzysztoporska zdecydowali co stanie się z flagą UE w ich sali obrad.
Radni gminy Wola Krzysztoporska zdecydowali co stanie się z flagą UE w ich sali obrad. Zrzut ekranu z YouTube.com / GminaWolaK
Radni gminy Wola Krzysztoporska zdecydowali na ostatniej sesji, że oficjalnie pozbywają się flagi Unii Europejskiej z pomieszczenia obrad. Nie ma co się dziwić, skoro podobnie postąpiono po wyborach np. w Pałacu Prezydenckim, a politycy "dobrej zmiany" mówią otwarcie, że to "unijna szmata" – przypomina portal Piotrkowski24.pl.


– Chciałabym odnieść się szybciutko do problemu takiego, odnośnie umieszczenia flagi unijnej tutaj w naszej wysokiej izbie. Czy jest ona zasadna, czy niezasadna, czy potrzebna, czy nie? Może i jest potrzebna, ale jak już wspomniałam, jest na wejściu do budynku i uważam, że tutaj nie jest aż tak potrzebna. Nie jest kompetencją Rady Gminy, żeby tutaj tak w lewo czy w prawo, ale żeby to ładnie przeszło, bardzo proszę o takie formalne głosowanie... – powiedziała podczas ostatniej sesji Małgorzata Gniewaszewska, przewodnicząca Rady Gminy Wola Krzysztoporska.

– Tu jest Polska, jesteśmy w Polsce, proszę państwa – w naszej ojczyźnie! Nie ma takiej ojczyzny, jak Unia Europejska – wtórował jej wójt Roman Drozdek. Ostatecznie doszło do głosowania, w którym sześciu radnych było za, czterech przeciwko, a trzech wstrzymało się od głosu. W ten sposób flaga unijna zniknęła formalnie z sali sesyjnej. Wszystko zaś nagrały kamery i trafiło na serwis YouTube.
Portal Piotrkowski24.pl przypomniał, że gmina w ciągu 15 lat obecności Polski w Unii Europejskiej pozyskała przeszło 40 milionów złotych dotacji. Nie dziwi się też zachowaniu radnych, którzy być może czerpią przykład z góry. Pokazała to m.in. była premier Beata Szydło, która pozbyła się flag UE z KPRM. Tak samo zresztą zrobiła Kancelaria Prezydenta po tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

źródło: Piotrkowski24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

NIE TYLKO POLITYKA

WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż

MOTO

0 0Niektórzy wysiadali, bo już nie mieli siły. To najlepsze szkolenie samochodowe w Polsce
0 0Znalazłeś korzystniejsze ubezpieczenie OC? Oto jak bez problemów zmienić firmę ubezpieczeniową
0 0Krótka ławka PiS. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Władza tworzy nam nowy styl życia". Raczek o skandalu z filmem, który przeszkadza PiS-owi
FELIETON 0 0Krucjata krzyżowa Prezesa Kaczyńskiego. Wiem, dlaczego to robi