Nie pomogły apele PiS i wsparcie narodowców. Ksiądz, który uderzał w WOŚP i bronił Międlara, został zwolniony

Kontrowersyjny ksiądz z Bydgoszczy zwolniony przez kurię. Wysłano go na emeryturę.
Kontrowersyjny ksiądz z Bydgoszczy zwolniony przez kurię. Wysłano go na emeryturę. Screen YouTube.com/Tuba Cordis
Ksiądz Roman Kneblewski został odwołany ze stanowiska Proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy i odesłany na emeryturę – podaje portal Katolicka.bydgoszcz.pl. Duchowny znany jest ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi na temat opozycji, WOŚP, a także spraw społecznych.


– Koran powinno się palić! Palić i niczego innego z nim nie robić! A stawianie go na poczesnym miejscu razem z Pismem św. jest bluźnierstwem! – pisał kilka lat temu na swoim Facebooku ksiądz Roman Kneblewski. Prałat zasłynął też swoim zdaniem na temat seksu oraz jak powinien wyglądać sakrament komunii.

W mediach społecznościowych Kneblewski jest zwolennikiem prawicy i narodowców. To on bronił m. in. kapłana ONR – Jacka Międlara. Duchowny wypowiadał się także nieprzychylnie na temat WOŚP. Stwierdził, że wspierając Orkiestrę "popiera się dzieło szatana".

Prałat niejednokrotnie nadszarpnął cierpliwość swojego zwierzchnika, biskupa bydgoskiego Jana Tyrawy. W końcu jednak miarka się przebrała i hierarcha postanowił się Kneblewskiego pozbyć. Jak podaje portal Onet.pl nie pomogły nawet prośby radnych PiS z Bydgoszczy, który prosili w liście biskupa o zgodę dla prałata na dalszą posługę w parafii.


Do tego jednak nie dojdzie. Jak poinformowała Katolicka.bydgoszcz.pl Kneblewski przechodzi na emeryturę. To jednak nie powstrzyma go raczej od szerzenia swoich opinii w mediach społecznościowych.

źródło: Katolicka.bydgoszcz.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...