PiS już wzięło się za jesienną kampanię. Ściągnie do pomocy z Brukseli swoje największe "gwiazdy"

Jarosław Kaczyński już od dłuższego czasu pracuje nad listami do jesiennych wyborów w Polsce.
Jarosław Kaczyński już od dłuższego czasu pracuje nad listami do jesiennych wyborów w Polsce. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Kampania do Parlamentu Europejskiego to dla PiS już bardzo odległa przeszłość. Widać to chociażby po tym, że partia Jarosława Kaczyńskiego ostro wzięła się za przygotowania do kolejnych wyborów. Jak ustaliła Wirtualna Polska PiS już teraz planuje listy do Sejmu i Senatu oraz kto z jego brukselskiej szpicy pomoże mu w kampanii.


"Wszystkie ręce na pokład" – to dewiza, która przyświeca PiS od kilku ładnych miesięcy i widać, że tak samo będzie podczas wyborów na jesieni. Ale już teraz partia Jarosława Kaczyńskiego rozpoczęła prace nad listami wyborczymi – taką informację podaje Wirtualna Polska.

Prezes PiS nie czeka już na posunięcia opozycji, tylko postanowił sam działać. Na listy do Sejmu i Senatu ma zostać wybrana "plejada gwiazd" Zjednoczonej Prawicy. Kaczyński pracuje nad tym już od paru miesięcy. Z pewnością na listy trafią wszystkie popularne nazwiska, a pomoc w kampanii mają ci, którzy od lipca zaczną oficjalnie pracę w Brukseli. Mowa m. in. o Joachimie Brudzińskim i Beacie Szydło.

– Ruszamy z kampanią pełną parą. Chwila oddechu po wyborach 26 maja już za nami – powiedział portalowi wpływowy polityk PiS. Podobno kampania ma wystartować już w lipcu. To wtedy odbędzie się zaplanowany już kilkudniowy kongres Zjednoczonej Prawicy i padną pierwsze obietnice wyborcze.


Informację, że prezes PiS pracuje nad listami już od dłuższego czasu potwierdzić mogą chociażby słowa Pawła Kukiza, który w miniony weekend przyznał, że Jarosław Kaczyński rozmawiał z nim na temat wspólnych list wyborczych. Lider ruchu Kukiz'15 odmówił.

źródło: Wirtualna Polska
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Zbiera haki dla Kaczyńskiego? "Newsweek" o tym, skąd taka pozycja Kamińskiego
0 0Matka Brejzy uznała, że dość oszczerstw. Złożyła pozew przeciwko Pereirze
GW Foksal 0 0Śniadanie z Saddamem Husajnem i obiad z Fidelem Castro. O tej książce będzie wkrótce głośno
WYWIAD 0 0To ona promuje Cosmic Dance. Taniec, który dla wielu kobiet jest katharsis
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0To po to PiS przerwał posiedzenie Sejmu? Arłukowicz mówi o "handlu"