Agata Duda znów przykuła wzrok. Za granicą szok, bo Melania Trump publicznie zabrała głos, by ją powitać

Niektóre media są w szoku, że Melania Trump zabrała głos podczas powitania pary prezydenckiej w USA.
Niektóre media są w szoku, że Melania Trump zabrała głos podczas powitania pary prezydenckiej w USA. Fot. Twitter/Melania Trump
Natychmiast po ich spotkaniu w Białym Domu zaczęły się porównania kreacji obu pierwszych dam – nie tylko w Polsce, również w USA. Ale nie tylko to zwróciło uwagę podczas spotkania pierwszych dam i prezydentów. Na zdjęciach przykuło wzrok również zachowanie ich mężów. A także coś, co spowodowało, że niektórzy zaczęli doszukiwać się między nimi przyjaźni.


Obie wyglądały świetnie, tak uznano i w Polsce, i za Oceanem. Jednak wytrawne oko dopatrzyło się, że w ciągu kilku godzin Agata Duda trzy razy zmieniała strój, a Melania Trump wcale. Przez cały czas – od oficjalnego powitania w Białym Domu, poprzez uroczystą kolację – występowała w tym samym, różowym garniturze. Jak stwierdził "Super Express", "Melanii się nie chciało".


"Nie zawiodła za to nasza pierwsza dama. Agata Duda postawiła na klasykę. Od prezydentowej nie można było oderwać wzroku" – komplementował tabloid małżonkę Andrzeja Dudy.

Różnice w zachowaniu
Agata Duda nie pierwszy raz zwróciła uwagę swoimi strojem. Jednak tym razem nie tylko z tego powodu. Na zdjęciach wychwycono różnice również w zachowaniu prezydentów wobec swoich żon. Na jednym z nagrań widać, jak Andrzej Duda obejmuje żonę. A tu prezydenckie pary oglądały specjalny pokaz myśliwców F-35. I jak ktoś zauważył, Andrzej Duda z żoną stoją niemal twarz w twarz, prezydent USA ze swoją małżonką, wręcz przeciwnie. Ale to, co spowodowało, że przy okazji wizyty prezydenta RP w Białym Domu Agata Duda trafiła na łamy zagranicznych portali, to jednak zupełnie coś innego.

Media zaskoczone
"Ona mówi!", "Czy Melania Trump zna polski?", "Melania pochwaliła Agatę Dudę" – zakrzyknęły tytuły tabloidów również w Wielkiej Brytanii. Bo to, co zrobiła pierwsza dama USA praktycznie się nie zdarza. Melania Trump właściwie nie zabiera głosu, a już na pewno nie podczas spotkań swojego męża z mediami, w dodatku z okazji wizyty zagranicznych gości. W takiej sytuacji, jak zauważył jeden z magazynów, tylko kiwa głową, a Trump dalej prowadzi swój monolog. Tu było inaczej, co wywołało szok niektórych mediów nie tylko w USA. I spowodowało, że dostrzeżono też Agatę Dudę. Rozmowa o dzieciach
To Donald Trump zachęcił żonę, by coś powiedziała. Sam rzucił, że panie się znają i dobrze się dogadują, a wkrótce zjedzą razem lunch. – Czy chcesz coś powiedzieć? – zapytał.


– Wspaniale jest widzieć ich tu znowu – odpowiedziała Melania Trump do mikrofonu. Dodała, że nie może doczekać się rozmowy z panią Dudą o dzieciach, o ich problemach w Polsce i w USA, o czym rozmawiały podczas ich pierwszego spotkania. – Będziemy ją kontynuować – powiedziała. Media podkreślają, że taki komentarz to rzadkość w ustach Melanii Trump. Niektóre już doszukują się "czegoś w rodzaju przyjaźni" między obu kobietami.

Na przykład "Daily Express" wymienia języki, którymi Melania Trump ma się posługiwać, m.in. francuski, niemiecki, włoski, ale też z racji, że pochodzi ze Słowenii serbsko chorwacki. "Po polsku nie mówi, ale to nie powstrzymało jej przed przyjaźnią z Agatą" – czytamy. "W Magazine" wytknął wręcz Melanii Trump, że przez dwa lata nie była znana z otwartości wobec mediów i dopiero podczas spotkania z Agatą Dudą, nastąpiła zmiana.

Magazyn przypomniał nagranie ze spotkania Duda-Trump z 2017 roku, gdy Agata Kornhauser-Duda ominęła Trumpa, by uścisnąć dłoń pierwszej damy USA. "Możecie nie kojarzyć jej nazwiska, ale jest szansa, że znacie to nagranie" – pisze Stephanie Eckardt.

Po czym wymienia, co łączy obie panie prezydentowe: obie wiedzą, jak to jest być żoną kontrowersyjnego, prawicowego lidera, lubią nosić różowe ubrania i obie – jak się właśnie dowiedzieliśmy – lubią dzieci.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu