Na Pol'And'Rock Festiwal w tym roku nie dotrzesz pociągiem. Podpowiadamy, jak dojechać na miejsce

W tym roku na Pol'And'Rock Festiwal nie dojedziecie pociągiem. Podpowiadamy, jak dostać się do Kostrzyna nad Odrą.
W tym roku na Pol'And'Rock Festiwal nie dojedziecie pociągiem. Podpowiadamy, jak dostać się do Kostrzyna nad Odrą. Fot. Władysław Czulak / Agencja Gazeta
Po raz pierwszy od ponad 20 lat specjalne pociągi nie zawiozą woodstockowiczów do Kostrzyna nad Odrą. Decyzja Przewozów Regionalnych jest zadziwiająca, ale nie zmienia to faktu, że uczestnicy wydarzenia muszą wcześniej zaplanować swój przejazd na miejsce. Podpowiadamy, jak dostać się do Kostrzyna nad Odrą na Pol'And'Rock Festiwal.


Blisko 70 tys. osób – tyle w ubiegłym roku przyjechało do Kostrzyna nad Odrą pociągami. I bez wątpienia była to najlepsza opcja dojazdu na festiwal. Organizatorzy przed każdą edycją wydarzenia zwracają się do Przewozów Regionalnych o udostępnienie dodatkowych pociągów, by każdy dojechał i wrócił z Pol'And'Rock Festiwal. W tym roku było podobnie, ale odpowiedź przewoźnika okazała się jednoznaczna – dodatkowych składów nie będzie.

Jak dojechać na Pol'And'Rock Festiwal?
W związku z tym, że na Przewozy Regionalne nie ma co liczyć, organizatorzy wydarzenia już informują chętnych do wyjazdu, jak można dotrzeć na miejsce. Jedną z opcji pozostaje własny samochód – w mieście jak co roku ma działać sieć specjalnych parkingów. 

Ponadto można korzystać ze wspólnych dojazdów autami wykorzystując serwis BLABLACAR, albo umawiać się na wspólną podróż korzystając z BANKU PODRÓŻY na stronach polandrockfestival.pl. Organizatorzy liczą też na wszelkie przejazdy zorganizowane i dodatkowo wynajęte autokary.


Łatwo nie będzie
Niestety, dojazd autobusem nawet z dużych miast to podróż, która zajmie cały dzień. Wyjeżdżając autokarem z Gdańska, Krakowa czy Warszawy do Kostrzyna nad Odrą można dotrzeć w ponad 11 godzin… z dwiema przesiadkami.

Jedną z opcji jest zaplanowanie dojazdu do Gorzowa Wielkopolskiego lub Słubic, bowiem stamtąd odjeżdża najwięcej autobusów. Trasa do Kostrzyna nad Odrą ze Słubic zajmuje 45 minut, z Gorzowa godzinę.

Rozwiązaniem, które może was zdziwić, ale wydaje się całkiem rozsądne jest podróż do… Berlina. Przykładowo droga pociągiem z Warszawy do stolicy Niemiec zajmuje ok. 5,5 godz., a autobusem 8,5 godz. Stamtąd na miejsce festiwalu można dotrzeć liniami kolejowymi NEB Niederbarnimer Eisenbahn w 1 godz. 20 min.

Przypomnijmy: Pol’and’Rock Festival odbędzie się w dniach 1-2 sierpnia. Organizatorem wydarzenia tradycyjnie jest Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki