Wykładowca WAT zawieszony w związku ze śmiercią studenta. Żołnierz zasłabł podczas biegu

Władze WAT postanowiły zawiesić wykładowcę, który prowadził marszobiegi dla studentów. Jeden z nich zmarł podczas treningu.
Władze WAT postanowiły zawiesić wykładowcę, który prowadził marszobiegi dla studentów. Jeden z nich zmarł podczas treningu. Fot. Michał Walczak / Agencja Gazeta
Władze Wojskowej Akademii Technicznej zdecydowały się zawiesić w obowiązkach wykładowcę, który prowadził zajęcia wychowania fizycznego na uczelni. Podczas wtorkowego treningu zasłabło trzech studentów WAT. Jeden z nich zmarł w szpitalu.


We wtorek podczas zajęć sportowych na WAT zasłabło trzech studentów. Jeden z nich zapadł w śpiączkę. Po przewiezieniu do szpitala student zmarł, nie odzyskawszy przytomności. Sprawą zajęła się prokuratura, która ma zbadać, co takiego stało się podczas treningu.

Tymczasem władze uczelni podjęły decyzję o zawieszeniu w obowiązkach wykładowcę, który feralnego dnia prowadził zajęcia. Jednocześnie wydano postanowienie o rezygnacji z zajęć marszobiegów. – Do czasu wyjaśnienia sprawy nauczyciel zostaje do dyspozycji prokuratury – wyjaśnia rzecznik prasowa WAT, Ewa Jankiewicz.

– Trwa ustalanie przyczyn, ale także poszukiwanie tłumaczeń i odpowiedzi. Wiadomo, że od żołnierzy wymaga są więcej niż od policji czy innych służb mundurowych. Oczywiście do tak tragicznych wydarzeń, które nastąpiły potem, nie powinno w ogóle dojść – mówił w rozmowie z naTemat były oficer GROM ppłk Jarosław Garstka.

źródło: RDC
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...