"Nie przyszłam tu, by rządzić...". Čaputová we wzruszających słowach o swoim zaprzysiężeniu

Świeżo zaprzysiężona prezydent Słowacji Zuzana Čaputová powiedziała wzruszające słowa.
Świeżo zaprzysiężona prezydent Słowacji Zuzana Čaputová powiedziała wzruszające słowa. Fot. Twitter / @ZuzanaCaputova
Zuzana Čaputová w sobotę objęła urząd prezydenta Słowacji. Po uroczystości na Twitterze nowo zaprzysiężonej głowy państwa pojawiła się chwytającą za serce obietnica wobec wyborców.


"Nie przyszłam tu, by rządzić, lecz by służyć. Oddaję swoją mądrość, serce i ręce" – czytamy w krótkim wpisie Zuzany Čaputovej. 15 czerwca polityczka, która wygrała marcowe wybory prezydenckie, objęła urząd głowy państwa na Słowacji. Liberalna prezydent została bardzo dobrze przyjęta przez swoich rodaków.Zuzana Čaputová wygrała w wyborach prezydenckich, które pod koniec marca odbyły się na Słowacji. Jak informowaliśmy wówczas w naTemat.pl, w drugiej turze wyborów prezydenckich tę liberalną polityczkę poparło 58,4 proc. głosujących Słowaków.

Kolejnych powodów do radości Čaputovej dostarczyło zwycięstwo jej partii w wyborach do Europarlamentu. Sojusz liberalnych formacji Progresívne Slovensko i SPOLU uzyskał 20,11 proc. głosów. Drugie miejsce zajęli socjaldemokracji z ugrupowania SMER, którzy przez lata dominowali na słowackiej scenie politycznej, ale teraz mogli liczyć na poparcie jedynie 15,72 proc. głosujących.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki