Dlaczego zginęła 10-letnia Kristina? Śledczy wskazują na jeszcze jeden wątek w tej sprawie

Według doniesień medialnych 22-letni morderca Kristiny D. miał pozostawać w bliskich relacjach z jej matką.
Według doniesień medialnych 22-letni morderca Kristiny D. miał pozostawać w bliskich relacjach z jej matką. Fot. Tomasz Pietrzyk / Agencja Gazeta
W sprawie zabójstwa 10-letniej Kristiny D. pojawiły się informacje, które rzucają nowe światło na to morderstwo. Według doniesień medialnych zatrzymany młody mężczyzna znał rodzinę zamordowanej, a z jej matką miał pozostawać w bliskich stosunkach. Motywem zbrodni miała zaś być zazdrość.


W niedzielę zatrzymano 22-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie morderstwa na 10-letniej Kristinie. To mieszkaniec Dolnego Śląska. Jak podaje serwis Wirtualna Polska, podejrzany nie tylko znał się z rodziną zamordowanej dziewczynki, ale też podobno pozostawał z jej matką w bliskich relacjach. Miał zabić, bo był zazdrosny o to, że matka za dużo uwagi poświęca dziecku.

Wiadomo, że dziewczynka wracała ze szkoły, i gdy była około 200 metrów od domu wsiadła do samochodu i odjechała ze swoim zabójcą. Od początku podejrzewano, że znała kierowcę. Jej ciało znaleziono później 5 km od miejsca zamieszkania. Była rozebrana, na jej ciele były liczne rany kłute klatki piersiowej i szyi. Pojawiały się też informacje, że zbrodnia miała podłoże seksualne.

– To nie była prosta sprawa, bo zabójstwo było zaplanowane i sprawca celowo sprowadzał śledczych na złe drogi, tak zacierając ślady I charakteryzując dowody, aby wprowadzić w błąd śledczych – powiedział informator w rozmowie z wp.pl.
"Okrutny mord na 10-letniej Kristinie z Dolnego Śląska nie ujdzie płazem. Mężczyzna, podejrzewany o dokonanie tej potwornej zbrodni, został zatrzymany. Jeśli dotychczasowe ustalenia się potwierdzą i zebrane dowody zostaną w śledztwie zweryfikowane, to sprawca trafi przed sąd, a kierowana przeze mnie prokuratura dołoży wszelkich starań, by otrzymał jak najsurowszą karę. Wierzę, że nastąpi to możliwie szybko" – napisał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w oświadczeniu przekazanym mediom.


źródło: wp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Bella Happy Pants 0 0Wiedza ratuje życie. Tych lekcji z pierwszej pomocy nie możesz pominąć
Subway 0 0Subway przyjazny weganom? Znana sieć podąża za trendami i mocno rozszerza menu
ASZdziennikTefal 0 0Oszustwo w akcji sprzątania parków narodowych. Mieli posprzątać tylko jeden, posprzątają wszystkie
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Przez WOT poczuliśmy się jak śmiecie". Żołnierz mówi, dlaczego jego koledzy rezygnują z wojska
0 0Piękny gest amerykańskiego aktora wobec Piotra Woźniaka-Staraka w Gdyni
0 0Zabawna wpadka Kożuchowskiej. Przyjęła oświadczyny na czerwonym dywanie
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze