Morderstwo 10-letniej Kristiny. To już oficjalne: 22-letni mężczyzna z zarzutem zabójstwa

Prokuratura Okręgowa w Świdnicy potwierdza oficjalnie, że zatrzymany 22-letni mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem 10-letniej Kristiny D. Zatrzymany był znajomym rodziny zamordowanego dziecka.


W niedzielę minister Zbigniew Ziobro poinformował, że policja ujęła podejrzanego o zabójstwo dziewczynki w Mrowinach. Jest nim 22-letni mężczyzna, znajomy rodziny dziecka, który według źródeł portalu wp.pl miał pozostawać w bliskich stosunkach z matką Kristiny D. Zabił dziecko ze szczególnym okrucieństwem, bo miał być zazdrosny o matkę.

W nocy mężczyzna został przesłuchany przez prokuraturę w Świdnicy i usłyszał zarzut zabójstwa. Dziewczynkę znaleziono 5 km od domu, na jej ciele były 32 rany kłute klatki piersiowej i szyi. Wcześniej pojawiały się doniesienia o seksualnym obliczu tej zbrodni. Obecnie policja weryfikuje i zabezpiecza zebrany materiał dowodowy.
"Okrutny mord na 10-letniej Kristinie z Dolnego Śląska nie ujdzie płazem. Mężczyzna, podejrzewany o dokonanie tej potwornej zbrodni, został zatrzymany. Jeśli dotychczasowe ustalenia się potwierdzą i zebrane dowody zostaną w śledztwie zweryfikowane, to sprawca trafi przed sąd, a kierowana przeze mnie prokuratura dołoży wszelkich starań, by otrzymał jak najsurowszą karę. Wierzę, że nastąpi to możliwie szybko" – napisał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w oświadczeniu przekazanym mediom.


źródło: Interia
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...