Dlaczego Horała "odlicza" Tuska? Polityk PiS wymyślił sobie grę podczas obrad komisji VAT

Marcin Horała wymyślił specyficzną "zabawę".
Marcin Horała wymyślił specyficzną "zabawę". Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Widzowie, którzy śledzą przesłuchanie Donalda Tuska przed komisją śledczą ds. VAT, mogli zauważyć pewien zadziwiający szczegół. Przewodniczący komisji, poseł PiS Marcin Horała głośno co jakiś czas odlicza, kiedy przemawia szef Rady Europejskiej. Dlaczego? To element pewnej "zabawy", którą wymyślił sobie polityk partii Jarosława Kaczyńskiego.


– Ja myślałem, że to jest poważna instytucja, ta komisja – zareagował Donald Tusk na to, jak Marcin Horała kolejny raz odliczył na głos podczas przesłuchania byłego premiera przed komisją ds. luki VAT. Ale dlaczego właściwie przewodniczący komisji tak się zachowuje? Okazuje się, że poseł Prawa i Sprawiedliwości wymyślił sobie grę. Postanowił liczyć na głos wszystkie momenty, kiedy były premier będzie mówił - jego zdaniem - nie na temat i nie będzie odpowiadał na zadane pytanie.

– Intuicja już wcześniej mi mówiła, że celem komisji jest wykonanie tego, co już zaplanowano wcześniej, a nie odnalezienie prawdy. Proszę się nie krępować, nie jest pan pierwszym przypadkiem w historii. Mogę tylko współczuć roli, jaką pan się podjął wykonać – powiedział Tusk. – Dziękuję, choć jest mi ono obojętne – odparł Horała.Szef Rady Europejskiej stwierdził, że on także będzie "odliczał" posła PiS, ale on będzie robił to w myślach. Tusk może jednak liczyć na pomoc swojego pełnomocnika, Romana Giertycha, który wyręczył byłego premiera i liczy wypowiedzi Horały na Twitterze. "11:1 Tusk znokautował Horałę" - napisał mecenas.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...