Ależ manipulacja posła PiS. Tak przekręcił słowa Tuska z komisji ds. VAT

Łukasz Schreiber z PiS zmanipulował wypowiedź Donalda Tuska. Całkowicie zmienił jej sens.
Łukasz Schreiber z PiS zmanipulował wypowiedź Donalda Tuska. Całkowicie zmienił jej sens. Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz / Agencja Gazeta
Ten poziom manipulacji to przesunięcie kolejnej granicy. Łukasz Schreiber z PiS wyciął część wypowiedzi Donalda Tuska w taki sposób, że całkowicie zmienił jej sens. Większość internautów nie dała się jednak nabrać na publikację polityka.


"Mój rząd był zainteresowany, żeby jak najwolniej wprowadzić legislację, która skutecznie wyeliminuje wyłudzenia" – tak według Łukasza Schreibera brzmiała wypowiedź Donalda Tuska, który w poniedziałek zeznawał przed sejmową komisją ds. wyłudzeń VAT. Poseł PiS oczywiście dołączył do tego nagranie z transmisji w TVP Info.

Szybko okazało się, że to jedna wielka manipulacja. Polityk wyciął sobie taki fragment wypowiedzi byłego premiera, by pasowała do jego punktu widzenia. Zauważył to m.in. Bartosz T. Wieliński z "Gazety Wyborczej".

"Wypowiedź Tuska brzmiała tak: 'Jeśli pyta mnie pan jako premiera czy mój rząd był zainteresowany aby jak najwolniej wprowadzać legislację (...) to musiałbym to uznać za impertynencję'" – wskazał dziennikarz. "Schreiber wyciął z niej pasujący mu kawałek. To zagranie na poziomie rosyjskiej propagandy" – ocenił.

Inni dziennikarze również nie zostawili suchej nitki na polityku PiS. "Wie pan że to klasyczny podręcznikowy przykład manipulacji. Studentom będę pokazywał jak minister w rządzie PiS na tłiterze manipuluje opinią publiczną" – napisał Jacek Czarnecki z Radia ZET.

"Z ciekawości. Po wrzuceniu tak obrzydliwie zmanipulowanego fragmentu wypowiedzi potrafi pan spojrzeć bez wstydu w lustro?" – dopytywał dziennikarz Krzysztof Marciniak.

"Co za żałosna manipulacja" – dodał Miłosz Motyka, prezes Forum Młodych Ludowców.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop Mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun