Szydło już zaliczyła potężną klęskę w PE. Nie będzie kandydatką na ważne stanowisko

Beata Szydło podobno nie będzie kandydatką EKR na wiceszefową PE.
Beata Szydło podobno nie będzie kandydatką EKR na wiceszefową PE. Fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta
Podczas kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego przedstawiciele PiS zapowiadali, że Beata Szydło przenosi się do Brukseli, by walczyć o najważniejsze stanowiska. Tymczasem z wtorkowych doniesień RMF FM wynika, iż była premier nie będzie nawet kandydatką na wiceprzewodniczącą PE z ramienia eurosceptycznej frakcji EKR.


Jak ustaliła korespondentka RMF FM, na stanowisko wiceszefa Parlamentu Europejskiego ponownie ma kandydować inny polityk Prawa i Sprawiedliwości - Zdzisław Krasnodębski. Ostatecznie Polska może mieć jednak nawet trzech wiceprzewodniczących PE.

Chadecy mają bowiem wystawić kandydaturę byłej szefowej Platformy Obywatelskiej Ewy Kopacz. Z ramienia socjaldemokratów o to prestiżowe stanowisko ma walczyć polityk Sojuszu Lewicy Demokratycznej Bogusław Liberadzki.

Przypomnijmy, że Beata Szydło niedawnych wyborach europejskich zdobyła mandatrekordowym w skali kraju wynikiem. Jednak już wcześniej w PiS zapowiadano, że partia znajdzie dla byłej premier jakieś eksponowane stanowisko.

Partii rządzącej chodziło o to, by Beata Szydło co najmniej dorównała Ewie Kopacz. Ta ostatnio objęła bowiem stanowisko wiceprzewodniczącej Europejskiej Partii Ludowej, czyli frakcji, do której należą PO i PSL.

źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DADHERO.PL 0 0Nie wiesz, co to emocje, jeśli nie byłeś przy porodzie. Spróbuj mnie przekonać, że jest inaczej

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Tata po szwedzku. Gdy zobaczyłem, jakimi super ojcami są Szwedzi, z początku nie mogłem uwierzyć
0 0Ruszamy z dadHERO.pl, lifestyle'owym serwisem dla ojców
0 0Wynik KO z Białegostoku to lekcja dla całej opozycji. Oto człowiek, który zrobił najlepszą kampanię