W PO przeszli samych siebie. Narzekają, że Tusk... "przeszkadza" i "nie potrafi zapewnić ludzi"

Politycy PO narzekają na Tuska...
Politycy PO narzekają na Tuska... Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Niektórych w PO chyba bardzo zabolała powyborcza krytyka ze strony Donalda Tuska, który mówił, że opozycja przegrała, gdyż było wokół niej zbyt mało emocji i ludzi. Teraz te zarzuty partia Grzegorza Schetyny kieruje pod adresem... szefa Rady Europejskiej. W zaskakującym materiale opublikowanym przez "Wirtualną Polskę" twierdzą, że Tusk "bardziej przeszkadza niż pomaga".


"Tekst tylko dla ludzi o mocnych nerwach"
Przesłuchanie Donalda Tuska przed komisją ds. VAT nie wywołało podobno wśród polityków Platformy Obywatelskiej takiego zainteresowania, jak jego wcześniejsze wizyty i stało się okazją do pewnych rozważań.

Według "Wirtualnej Polski", niektórzy członkowie partii Schetyny nie wiedzieli nawet, że Tusk będzie w Warszawie i nie byli zainteresowani spotkaniem. – Przewodniczący Schetyna był poza Warszawą. Z tego, co wiem, Donald Tusk "wpadł i wypadł" – stwierdził rzecznik PO Jan Grabiec, pytany przez portal o spotkanie szefa Rady Europejskiej z Grzegorzem Schetyną.

Tymczasem inni – cytowani anonimowo – politycy PO zarzucają Donaldowi Tuskowi, że teraz "bardziej szkodzi niż pomaga" i włączają w to przesłuchania szefa RE przed wspomnianą komisją.

Choć i pod nazwiskiem niektórzy snują pewne ciekawe analizy. – Tusk stawił się przed komisją, ale czy wygrał? Na pewno przegrała komisja, która nie potrafi niczego ustalić, a na którą wydano dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy złotych – komentował portalowi poseł Robert Kropiwnicki.


Najciekawszy jest jednak fragment, w którym jeden z anonimowych rozmówców WP.pl narzeka, że Donald Tusk na niedawnym marszu europejskim nie potrafił... "zapewnić ani ludzi, ani emocji". Wygląda więc na to, że w PO oczekiwali, iż to szef RE będzie za nich dbał o odpowiednią frekwencję..."Ręce opadają. Co to ma być? Tekst tylko dla ludzi o mocnych nerwach" – tak te narzekania partyjnych kolegów podsumowała na Twitterze senator Barbara Zdrojewska.
"Tusk powinien założyć nowa partię"
Taka postawa PO wobec Donalda Tuska zdaje się co najmniej "odważna". Przypomnijmy bowiem, że najgorsze sondaże prezydenckie dają samemu Donaldowi Tuskowi co najmniej 30 proc. poparcia w pierwszej turze. Natomiast w sondażach partyjnych sama PO notuje jedynie nieco ponad 20 proc.
Nic więc dziwnego, że narzekania PO-wców nie spodobały się wielu ich zwolennikom. "Tusk powinien założyć nowa partię np. Ruch 4 czerwca i olać tych durniów z PO , nie szanują Go tak samo jak nie szanowali Komorowskiego i za to zapłacą"; "Prawie krety"; "Komu jest na rękę rozsiewać takie plotki?" – oburzają się sympatycy opozycji na Twitterze.

źródło: Wirtualna Polska
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Reserved pokazuje inną twarz lat 80. Wieczorowa kolekcja bierze z nich to, co najlepsze
Cinergia 0 0Reżyser “Pokoju” i aktor z “Matriksa” przyjadą do Łodzi. Rusza festiwal Cinergia
Skoda Polska 0 0Nowe auto nie musi być kupione za gotówkę. Można je mieć jak telefon na abonament
T-mobile 0 0Zachwyciła go postać epizodyczna. Raczek o kultowym już filmie
0 0Michalkiewicz ujawnił dane ofiary księdza. Pytamy, czy mu nie wstyd
0 0Robią coś, czego bał się rząd PiS. Czesi wprowadzają podatek, który tak drażni Amerykanów
0 0Edycja genów to rynek wart miliardy. Opiera się na metodzie podejrzanej u bakterii
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Psy zagryzły kobietę w ciąży. Umarła w lesie, w którym trwało polowanie
0 0Dulkiewicz o kandydaturze Jaśkowiaka. Wymowna reakcja prezydent Gdańska
0 0Z domowym budżetem to by nie przeszło. Rząd zachowuje się jak nieodpowiedzialna gospodyni

MOTO

0 0Gdzieś już to widziałeś. Seat Tarraco to dobre… niemieckie auto – nie licz na hiszpański temperament
0 0Ten dziwoląg da się lubić. Nowy C-HR ma przekonać tych, którzy do tej pory mówili mu "nie"