Oburzający tweet znanego politologa. Użył zdjęcia zwłok Lecha Kaczyńskiego

Skandaliczny wpis politologa o Lechu Kaczyńskim wywołał duże oburzenie w sieci.
Skandaliczny wpis politologa o Lechu Kaczyńskim wywołał duże oburzenie w sieci. Fot. Krzysztof Karolczyk / Agencja Gazeta
Wojciech Jabłoński opublikował zdjęcie, na którym widać spoczywające w trumnie ciało Lecha Kaczyńskiego. I natychmiast wylała się na niego fala oburzenia. Komentujący jednogłośnie zarzucają politologowi przekroczenie wszelkich granic przyzwoitości.


"Niosła Go Polska" to film dokumentalny z 2013 roku poświęcony Lechowi Kaczyńskiemu. Pokazuje jego działalność w podziemiu solidarnościowym w latach 80, udział w obradach Okrągłego Stołu, późniejszą aktywność polityczną i wreszcie prezydenturę. Ale "niosła Go Polska" to też tytuł postu na Twitterze, jaki napisał politolog Wojciech Jabłoński.

Próżno jednak szukać w tym poście więcej treści. Jest za to zdjęcie, pokazujące zmasakrowane zwłoki prezydenta złożone w trumnie. "Nie ma zgody na takie twity. Proszę to usunąć! Przekroczył Pan granice przyzwoitości!", "Po co pan to zrobił? Aby zaszokować?" – tak Polacy komentują wpis znanego politologa.
Oburzenie jest powszechne i ponad podziałami. "Cóż można powiedzieć na coś tak chorego? Zdrowia życzę, panie Jabłoński. Dużo zdrowia. Nie ma sensu ani bluzganie na pana, ani przekonywanie, że coś pan robi nie tak, jak trzeba. Zatem jeszcze raz - dużo zdrowia"; "Mogę nie trawić Kaczyńskich , ale gdzieś są jakieś granice. Ten twitt to totalne przegięcie, Qltura głu....." – to tylko niektóre z komentarzy, które można przeczytać pod tweetem Jabłońskiego.
Przypomnijmy, że to nie pierwsza taka "akcja" Wojciecha Jabłońskiego. W maju zorganizował on akcję #OdlejSięNaSmoleńskąKlatkęSchodową. Zbierał ochotników, którzy o określonej godzinie zbiorą się przed pomnikiem poległych w katastrofie smoleńskiej i oddadzą mocz na "schody". Politolog przekonywał, że pomnik formalnie jest samowolą budowlaną, więc dla sądu będzie to tylko kamienny kloc i nic więcej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
OPINIE 0 0Dlaczego poparcie dla PiS jest nie do ruszenia? Oto powody
WYBORY2019 0 0Nic dziwnego, że PiS przestraszyło się #SilniRazem. Akcja KO podbija media społecznościowe
GW Foksal 0 0Śniadanie z Saddamem Husajnem i obiad z Fidelem Castro. O tej książce będzie wkrótce głośno
WYWIAD 0 0To ona promuje Cosmic Dance. Taniec, który dla wielu kobiet jest katharsis

MOTO