Tak kuzyn Kaczyńskiego robi interesy z państwem. Brejza odkrył, ile spółka Forum zarobiła na umowach z NFOŚiGW

Poseł Krzysztof Brejza wciąż śledzi, ile zarabia firma kontrolowana przez kuzyna Jarosława Kaczyńskiego na umowach ze spółkami skarbu państwa.
Poseł Krzysztof Brejza wciąż śledzi, ile zarabia firma kontrolowana przez kuzyna Jarosława Kaczyńskiego na umowach ze spółkami skarbu państwa. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta A
Krzysztof Brejza w dalszym ciągu śledzi interesy, jakie prowadzi spółka Forum S.A Grzegorza Tomaszewskiego. Okazuje się, że firma należąca do kuzyna Jarosława Kaczyńskiego świadczyła usługi także dla Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Od 2015 roku Forum zarobiło na interesach z NFOŚiGW ponad 300 tys. zł.


Krzysztof Brejza ostatnimi czasy wziął pod lupę intratne interesy, które z różnymi państwowymi podmiotami robi spółka Forum S.A. To przedsiębiorstwo kierowane przez Grzegorza Tomaszewskiego, czyli kuzyna prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Jak sugeruje poseł Brejza, Forum S.A jest de facto kontrolowane przez samego prezesa PiS.

Dlaczego spółka zajmująca się wydawaniem prawicowych mediów przyciągnęła uwagę Krzysztofa Brejzy? Poseł Platformy Obywatelskiej zainteresował się tą spółka nie tylko ze względu na powiązania rodzinne Grzegorza Tomaszewskiego z Jarosławem Kaczyńskim. Równie ciekawe są bowiem relacje biznesowe, gdyż Forum S.A. to spółka zależna wobec słynnej Srebrnej, która uchodzi za zaplecze finansowe partii rządzącej.
W ramach swojego "dochodzenia" poseł wystosował pismo z zapytaniem, czy z Forum współpracował także Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a jeśli tak, to ile na ten współpracy Forum zarobiło. Odpowiedź, jaką uzyskał parlamentarzysta po prostu zwala z nóg. Z udostępnionego naTemat.pl dokumentu dowiadujemy się, że nie tylko podpisano w ostatnich latach szereg intratnych dla Forum umów, ale łączna kwota opiewa na ponad 309 tys. zł.

W tym czasie szefem NFOŚiGW był Kazimierz Kujda, który wcześniej był szefem Forum. Ale to dopiero początek dziwnych powiązań personalnych, bowiem na czas objęcia sterów w funduszu Kujda oddał władzę w spółce Srebrna... swojej żonie.

To kolejny dowód na to, że mityczny układ, o którym od lat mówi Jarosław Kaczyński, rzeczywiście może istnieć. Nie dalej jak miesiąc temu okazało się, że Poczta Polska wypłaciła Forum blisko 120 tys. zł.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DADHERO.PL 0 0Nie wiesz, co to emocje, jeśli nie byłeś przy porodzie. Spróbuj mnie przekonać, że jest inaczej

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Tata po szwedzku. Gdy zobaczyłem, jakimi super ojcami są Szwedzi, z początku nie mogłem uwierzyć
0 0Ruszamy z dadHERO.pl, lifestyle'owym serwisem dla ojców
0 0Wynik KO z Białegostoku to lekcja dla całej opozycji. Oto człowiek, który zrobił najlepszą kampanię