Spółka Srebrna to finansowe imperium budowane przez Jarosława Kaczyńskiego już od początku lat 90. We władzach spółki zasiadają zaufani ludzie prezesa PiS. Spółka warta jest prawie 12 milionów złotych.
Oficjalnie właścicielami spółki Srebrna są Instytut im. Lecha Kaczyńskiego, "pani Basia" i jej syn. Przy czym Barbara Skrzypek, zaufana i szefowa biura prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, ma dwa udziały w spółce, jej syn jeden udział, a reszta, czyli 5883 udziały, należą do instytutu. Łączną wartość udziałów Srebrnej ocenia się na 11,766 mln zł.
O spółce zrobiło się ostatnio – ponownie – głośno w związku z publikacjami "Gazety Wyborczej" i "Polityki" na temat zażyłych towarzyskich relacji łączących obecnego szefa tajnych służb Mariusza Kamińskiego, jago zastępcę Macieja Wąsika i szefa CBA Ernesta Bejdy, z jednym z głównych podejrzanych w sprawie tzw. dzikiej reprywatyzacji – Jakubem R. W tle pojawiają się plany "przekształcenia" nieruchomości należącej do Srebrnej.
Początek budowy dzisiejszego imperium PiS sięga początku lat 90. Tuż po transformacji ustrojowej Kaczyński założył wraz z Sławomirem Siwkiem, Krzysztofem Czabańskim i Maciejem Zalewskim Fundację Prasową "Solidarności”. Zaczęli od przejęcia "Expressu Wieczornego", popularnej gazety w tamtych czasach.
Tytuł upadł, ale dwa biurowce w prestiżowych warszawskich lokalizacjach, m.in. przy ulicy Srebrnej, zostały. W 2012 roku zapada decyzja o likwidacji Fundacji Prasowej "S". Jako powód podano "wyczerpanie środków finansowych".
Za sterami spółki Srebrna stoją zaufani Kaczyńskiego. Prezesem jest Małgorzata Kujda, która objęła posadę po mężu. Kazimierz Kujda po ostatnich wyborach awansował na szefa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. To on podejmował decyzję o przyznaniu Rydzykowi dotacji na budowę odwiertów źródeł geotermalnych.
W skład zarządu wchodzi też Janina Goss, znana z tego, że udzieliła Jarosławowi Kaczyńskiemu ogromnej pożyczki. W zarządzie zasiada też Halina Wojnarska, prywatnie żona ministra Adama Lipińskiego, dwaj kierowcy Kaczyńskiego i jego kuzyn Grzegorz Jacek Tomaszewski, a także europoseł Ryszard Czarnecki i Barbara Skrzypek.
O zwrot działki przy ulicy Srebrnej ubiegają się spadkobiercy przedwojennych właścicieli. O zwrot działki występowały też władze Warszawy. Bezskutecznie, sąd umorzył postępowanie. W 2016 roku Urząd m. st. Warszawy wydał na wniosek spółki Srebrna zgodę na wybudowanie wieżowca na działce pod adresem Srebrna 16j.
Posiadanie ziemi w rejonie ulic Srebrnej i Twardej jest równoznaczne z siedzeniem na żyle złota. Okolica za kilka lat przemieni się w centrum biurowe stolicy, naszpikowane wieżami, w których będzie mogło pracować nawet 30 tys. ludzi. Po uzyskaniu pozwoleń działka może być warta nawet 130 mln zł.
Spółka Srebrna w ciągu lat obrosła też w spółki córki. Jest udziałowcem spółek Geranium (2736 udziałów o łącznej wartości 2,736 mln zł), Słowo Niezależne (150 udziałów o łącznej wartości 75 tys. zł), Multibarman (700 udziałów o łącznej wartości 350 tys. zł).