Najlepsze linie lotnicze świata: Emirates i Qatar Airways wchodzą do Polski. Będziemy latać taniej i dalej

Takimi samolotami już niedługo będą mogli latać również Polacy
Takimi samolotami już niedługo będą mogli latać również Polacy Fot. Chris Parker / http://www.flickr.com/photos/37695214@N05/4941662513/ / CC-BY http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Po głośnym upadku OLT Express podróżujący samolotami w Polsce stracili nadzieję na rozruszanie tego skostniałego rynku. Z pomocą przychodzą im najlepsze linie lotnicze świata: Emirates i Qatar Airways, które już za kilka miesięcy mają rozpocząć swoją działalność w Polsce.


Qatar Airways zostało uznane przez firmę Skytrax, badającą linie lotnicze, za najlepszą na świecie. Emirates również znalazło się w czołówce tego rankingu. Quatar chce wejść na polski rynek od 5 grudnia, zaś Emirates – od lutego 2013.

Zobacz też: Samolotem za 2 zł z Wrocławia do Gdańska. Przewodnik dla początkujących z tanimi lotami

Jak to wpłynie na nasz rynek lotniczy, rozmawiamy z ekspertką ds. podróży Anną Pustizzi z firmy Tanie-Loty.com.pl.

naTemat: Do Polski mają wejść Emirates i Qatar Airways. Co to zmieni dla polskiego klienta?

Anna Pustizzi, Tanie-Loty.com.pl: Polski podróżny zyska możliwość dostępu do nowych, dalekich, mniej popularnych kierunków, z przesiadką na Bliskim Wschodzie z bogatej siatki obu przewoźników. To, co może ucieszyć polskiego turystę, to konkurencja z Lufthansą, Finnair czy Aeroflotem na trasach do Indii czy Tajlandii. Już teraz, porównując oferty przewoźników do tych państw okazuje się, że w niektórych terminach dużo taniej i szybciej będzie lecieć właśnie z jedną z arabskich linii, zamiast nakładać drogi przez Frankfurt. Bedzie większy wybór i większa konkurencja.
 
Czy to wpłynie w jakikolwiek sposób na LOT, który umocnił się po upadku OLT Express?

LOT oferuje jedynie loty do Pekinu (w przyszłości do Tokio) i nie powinien się obawiać o swoją pozycję na tych trasach – loty bezpośrednie cieszą się dużym zainteresowaniem podróżnych, ze względu na oszczędność czasu i wygodę. Na rynku lotów wewnątrzeuropejskich raczej się nic nie zmieni.


Polaków będzie stać na latanie z Emirates i przewoźnikiem z Kataru?

Faktycznie, linie te uważane są za dość drogie, głównie ze względu na jakość obsługi, ale mają też sporo naprawdę dobrych promocji, które pozwalają latać daleko za małe pieniądze. Na pewno znajdą swoich klientów.

Czytaj też: W podróży jesteśmy aspołecznymi draniami. O tym jak Polacy pozbywają się współpasażerów
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...