"Kościół znalazł się pod ostrzałem nihilistycznych ideologii". Oto przesłanie abpa Głódzia w Boże Ciało

Abp Sławoj Leszek Głódź: - Kościół znalazł się dziś pod ostrzałem nihilistycznych ideologii.
Abp Sławoj Leszek Głódź: - Kościół znalazł się dziś pod ostrzałem nihilistycznych ideologii. Fot. Bartosz Bańka / Agencja Gazeta
Nie jedna, co najmniej kilka homilii w Boże Ciało było poświęconych LGBT, gender i wszystkiemu, co ma zagrażać Kościołowi. Abp Sławoj Leszek Głódź też mówił o wrogości wobec Kościoła. - Przepraszamy Cię Chryste za ludzką małość, za akty profanacji i bluźnierstwa, które dokonali nasi rodacy - powiedział w Boże Ciało metropolita gdański.


Metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski, mówił w Boże Ciało o LGBT i deprawacji dzieci. Również abp Józef Kupny z Wrocławia grzmiał, że Kościół nie zgadza się na akty bluźnierstwa i profanacji.

Abp Leszek Sławoj Głódź wystąpił jeszcze mocniej. Jego homilia dotyczyła i nadużyć seksualnych w Kościele, i laickich środowisk, które są wrogie Kościołowi. - Znaleźliśmy się pod ostrzałem nihilistycznych ideologii. Co za tym idzie? Idzie za tym obdzieranie z autorytetu, społecznego szacunku, godności. W przekazie o nim dominuje jedna barwa: ciemna, mroczna, nienawistna i z gruntu niesprawiedliwa - mówił. Abp Głódź przypomniał historyczną rolę Kościoła. - Trzeba pytać, szczególnie dziś, gdy Kościół staje pod pręgierzem laickich, libertyńskich i kosmopolitycznych środowisk, gdzie byłabyś Polsko, gdyby nie Kościół, w którym naród znajdował przestrzeń wolności do swoich aspiracji?
abp Sławoj Leszek Głódź

Gdzie byś była, jaka byś była, a raczej czy byś była? Wielu z nas, zdaje się, już na dobre zapomniało, że w latach 50. , 60., 70. i 80. Kościół katolicki postawił tamę agresywnemu komunizmowi, chociaż najczęściej padał jego ofiarą. Czytaj więcej

Mówił też godności człowieka, która jesr zraniona i prawach człowieka, które bywają pogwałcone. - Pięknie brzmią słowa tolerancja, wolność, ale ich cechą jest także wrogość do Kościoła - powiedział.

Było też o nadużyciach seskualnych w Kościele. Usłyszeliśmy, że problemem zajął się papież Franciszek, Stolica Apostolska i Konferencja Episkopatu Polski. - Trwa uczciwe rozpoznanie skali tych zagrożeń i niesiona jest pomoc dla ofiar. Trwa droga oczyszczania i gojenia ran, bowiem Kościół jest na tym świecie sakramentem zbawienia, znakiem wspólnoty Boga i ludzi. I nie zejdzie ze swej drogi i misji przewodzenia ludziom - mówił abp Głódź.

Metropolita gdański przypomniał, że 23 czerwca w kościołach po każdej mszy świętej ma być odśpiewana suplikacja "Święty Boże, Święty Mocny". Jak powiedział, "jako wyraz przebłagania Boga za popełnione świętokradztwa, bluźnierstwa, akty profanacji, których widownią była w ostatnim czasie nasza ojczyzna". - Tego nie było w czasie rozbiorów nawet - stwierdził.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DADHERO.PL 0 0Nie wiesz, co to emocje, jeśli nie byłeś przy porodzie. Spróbuj mnie przekonać, że jest inaczej

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Tata po szwedzku. Gdy zobaczyłem, jakimi super ojcami są Szwedzi, z początku nie mogłem uwierzyć
0 0Ruszamy z dadHERO.pl, lifestyle'owym serwisem dla ojców
0 0Wynik KO z Białegostoku to lekcja dla całej opozycji. Oto człowiek, który zrobił najlepszą kampanię