Polska aktorka robi zagraniczną karierę. Niedługo zobaczymy ją w brytyjskim serialu

Zofia Wichłacz jest znana z roli Biedronki w "Mieście 44".
Zofia Wichłacz jest znana z roli Biedronki w "Mieście 44". Fot. Instagram/zofiawichlacz
Zofia Wichłacz zagrała w serialu stacji BBC "World on Fire" opowiadającym o losach zwykłych cywili podczas II wojny światowej. Niedawno aktorka promowała brytyjską produkcję na festiwalu w Monte Carlo.


Wichłacz jest najbardziej znana z wojennego hitu "Miasto 44". Widzowie mogą kojarzyć ją również z serialu "Belfer", kryminału "Amok" oraz filmu biograficznego o Władysławie Strzemińskim "Powidoki". 24-latka zagrała ostatnio jedną z głównych ról w serialu Netflixa "1983" w reżyserii Agnieszki Holland.

Tym razem aktorka wystąpiła w produkcji BBC. Siedmioodcinkowy "World on Fire" ma opowiadać historię II wojny światowej z perspektywy zwykłych obywateli żyjących m.in. na Wyspach, we Francji oraz w Polsce.W brytyjskim serialu, który swoją premierę będzie miał najprawdopodobniej jeszcze w tym roku, obok Wichłacz ma zagrać również Tomasz Kot. Oprócz polskich aktorów w produkcji zobaczymy również Helen Hunt ("Lepiej być nie może"), Jonah Hauera-Kinga ("O psie, który wrócił do domu") oraz Seana Beana ("Gra o tron").

Zofia Wichłacz pojawiła się też niedawno na festiwalu filmowym w Monte Carlo, gdzie promowała serial u boku innych aktorów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"![/b] Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"! Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

[b]Jego firma zatrudnia obywateli różnych państw członkowskich UE.[/b] "Z obecności w Unii mamy wiele korzyści"[/b]
Komisja Europejska

Jego firma zatrudnia obywateli różnych państw członkowskich UE. "Z obecności w Unii mamy wiele korzyści"