Upały przygniotą Europę. W północnych Włoszech mają paść rekordy wszech czasów

W północnej części Włoch w najbliższych dniach będzie nieprawdopodobnie gorąco.
W północnej części Włoch w najbliższych dniach będzie nieprawdopodobnie gorąco. Fot. Ventusky.com
W ostatnim tygodniu czerwca w niektórych częściach Europy można spodziewać się rekordowych temperatur. Synoptycy uważają, że na północy Włoch będzie gorąco jak nigdy dotąd. Fala upałów nie ominie również m.in. Francji, Bułgarii oraz Polski.


Według włoskich meteorologów tegoroczne upały będą najintensywniejsze w całej dekadzie. Ich zdaniem najwyższych temperatur można spodziewać się w centralnej i północnej części Włoch. Kulminacja upałów ma tam nastąpić w dniach 27-29 czerwca – wtedy mieszkańcy m.in. Rzymu, Mediolanu i Bolonii zobaczą na termometrach od 37 do 40 stopni Celsjusza.

W Bułgarii również zapowiada się gorąco – w weekend temperatura sięgała w środkowej części kraju blisko 36 stopni. W sąsiadującej Grecji jest notabene jeszcze cieplej. Tam temperatura dochodzi nawet do 38 stopni.
We Francji też przewiduje się upały. Według "Le Figaro" w tym tygodniu temperatury wyniosą tam od 35 do 40 stopni. Najgoręcej ma być m.in. w stolicy.

Polskę również zaleje fala upałów, jednak nie tak duża, jak w innych europejskich krajach. Pod koniec czerwca temperatury mogą przekroczyć niekiedy nawet 30 stopni. W końcówce tygodniu będzie można zaobserwować delikatne ochłodzenie, które nie potrwa jednak zbyt długo – na przyszłą niedzielę zapowiedziano bowiem 29 stopni.


źródło: Onet
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DADHERO.PL 0 0Nie wiesz, co to emocje, jeśli nie byłeś przy porodzie. Spróbuj mnie przekonać, że jest inaczej

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Tata po szwedzku. Gdy zobaczyłem, jakimi super ojcami są Szwedzi, z początku nie mogłem uwierzyć
0 0Ruszamy z dadHERO.pl, lifestyle'owym serwisem dla ojców
0 0Wynik KO z Białegostoku to lekcja dla całej opozycji. Oto człowiek, który zrobił najlepszą kampanię