Kto by się tego spodziewał?! Jest zwrot w sprawie kuriozalnej decyzji w teatrze w Chorzowie

Jerzy Bończak i Aleksandra Gajewska podczas konferencji, która była powodem odwołania dyrektorki Teatru Rozrywki w Chorzowie.
Jerzy Bończak i Aleksandra Gajewska podczas konferencji, która była powodem odwołania dyrektorki Teatru Rozrywki w Chorzowie. Fot. screen ze strony Facebook.com / Silesia 24
Utarty slogan, że presja ma sens, znów się sprawdził. Mało kto wierzył, że władze będą w stanie zrobić krok wstecz i wycofają się z kuriozalnej decyzji o odwołaniu dyrektorki Teatru Rozrywki w Chorzowie. A jednak!


W obronie Aleksandry Gajewskiej stanęło właściwie całe środowisko aktorskie, ale nie tylko. Trudno było się pogodzić z tym, dlaczego, za co i w jaki sposób na przełomie maja i czerwca odwołano szefową Teatru Rozrywki w Chorzowie (pisaliśmy o tym tutaj).

"Oni nie mają poczucia humoru"
Powodem decyzji było to, co stało się przed konferencją prasową poświęconą premierze spektaklu "Hotelu Westminster". Reżyser przedstawienia Jerzy Bończak w prywatnej rozmowie z dyrektorką Aleksandrą Gajewską pogroził, że na konferencji zwróci uwagę przedstawicielom Urzędu Marszałkowskiego dowodzonego przez PiS.

"Powiem - co wy tu kur** robicie?" – uprzedzał Bończak. "Nie rób nam tego. Oni nie mają poczucia humoru" – prosiła Gajewska. Oboje nie mieli pojęcia, że leżący na stole mikrofon jest włączony, a ich rozmowa poszła w świat dzięki rozpoczętej już transmisji portalu silesia24.pl.
Potem wydarzenia potoczyły się niczym w jakiejś tragifarsie pełnej absurdów. Dyrektorka została wezwania do gabinetu marszałka województwa śląskiego, Jakuba Chełstowskiego z PiS. Tam dostała wypowiedzenie z uzasadnieniem, że... "wykazała się brakiem lojalności wobec pracodawcy", bo nie zareagowała bardziej stanowczo na to, co o urzędnikach mówił Jerzy Bończak. Mało tego – pozwoliła sobie na stwierdzenie, że "oni nie mają poczucia humoru".


Bończak przepraszał za swoje zachowanie, próbował skontaktować się z marszałkiem, aby wyjaśnić sytuację. Murem za dyrektorką stanął zespół Teatru Rozrywki. W obronę Gajewskiej zaangażowało się środowisko nie tylko z Chorzowa, ale z całej Polski. Wielu aktorów jednak przewidywało, że władza rozpisze konkurs na nowego dyrektora i PiS de facto przejmie kolejny teatr w kraju.

Niespodziewany zwrot
Tymczasem wydarzenia potoczyły się zupełnie inaczej. Teatr Rozrywki w Chorzowie poinformował właśnie, że Aleksandra Gajewska wraca na stanowisko dyrektora. "Dziękujemy Wam za wsparcie przez ostatnie trzy tygodnie. Cudownie jest mieć tak zaangażowanych widzów" – czytamy na profilu teatru. "Jest siła w ludziach" – brzmi jeden z komentarzy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"![/b] Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"! Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

[b]Jego firma zatrudnia obywateli różnych państw członkowskich UE.[/b] "Z obecności w Unii mamy wiele korzyści"[/b]
Komisja Europejska

Jego firma zatrudnia obywateli różnych państw członkowskich UE. "Z obecności w Unii mamy wiele korzyści"