Trump nie odpuści Iranowi. Ogłosił nowe sankcje, które uderzą nawet w duchowego przywódcę

Donald Trump nałożył nowe sankcje na Iran.
Donald Trump nałożył nowe sankcje na Iran. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
To nie koniec napięć na linii USA-Iran. Donald Trump zatwierdził nowy pakiet sankcji, wymierzonych w państwo ze stolicą w Teheranie. Według agencji Reutera, ograniczenia mają dotknąć także duchowego przywódcę ajatollaha Chameneia.


Rozporządzenie o nowych sankcjach wymierzonych w Iran, Donald Trump podpisał w poniedziałek. Prezydent USA przekazał dziennikarzom, że ograniczenia mają związek z ostatnim incydentem w regionie cieśniny Ormuz. To właśnie tam Irańczycy mieli zestrzelić amerykańskiego drona. W odpowiedzi na to zdarzenie Trump ogłosił, że Iran "popełnił ogromy błąd".

Teraz prezydent USA przeszedł od słów do czynów, chociaż jak podkreślił, nowe restrykcje i tak miały wejść w życie, nawet gdyby nie doszło do ostatniej eskalacji napięcia. Czego dotyczą sankcje, i w jaki sposób dotkną duchowego przywódcę ajatollaha Chameneia? Tego na razie nie wiadomo.

Trump zapewnił, że będzie otwarty na rozmowy z przywódcami Iranu, ale Teheran rzekomo odrzucił taką ofertę, chyba że Waszyngton zniesie sankcje.

Wstrzymany atak
W związku z zestrzeleniem drona ostatnio wyszły na jaw sensacyjne informacje. Okazało się, że Trump w ostatniej chwili zatrzymał atak na Iran. Według "New York Times" w odwecie za zestrzelenie maszyny, najpierw zatwierdził atak, a potem zmienił zdanie.


Oto 6 rzeczy, które warto wiedzieć o tym, co się dzieje na linii Waszyngton-Teheran.

źródło: Reuters
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DADHERO.PL 0 0Nie wiesz, co to emocje, jeśli nie byłeś przy porodzie. Spróbuj mnie przekonać, że jest inaczej

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Tata po szwedzku. Gdy zobaczyłem, jakimi super ojcami są Szwedzi, z początku nie mogłem uwierzyć
0 0Ruszamy z dadHERO.pl, lifestyle'owym serwisem dla ojców
0 0Wynik KO z Białegostoku to lekcja dla całej opozycji. Oto człowiek, który zrobił najlepszą kampanię