"Iran popełnił ogromny błąd". Trump skomentował zestrzelenie amerykańskiego wojskowego drona

Donald Trump skrytykował zestrzelenie amerykańskiego drona przez Irańczyków.
Donald Trump skrytykował zestrzelenie amerykańskiego drona przez Irańczyków. Fot. Instagram / @realdonaldtrump
W świetle narastającego konfliktu na linii Waszyngton-Teheran, ta wypowiedź Donalda Trumpa może być odczytywana jako groźba. "Iran popełnił ogromny błąd" – napisał POTUS w związku z zestrzeleniem amerykańskiego drona przez Irańczyków.


Amerykanie uważają, że dron został zestrzelony ok. godz. 1.35 polskiego czasu w regionie cieśniny Ormuz. Irańska Gwardia Rewolucyjna przedstawia odmienny punkt widzenia. Zdaniem Irańczyków bezzałogowa maszyna została zestrzelona w położonej nad Zatoką Perską prowincji Hormozgan na południu kraju. Zgodnie z wersją Teheranu Amerykanie mieli naruszyć przestrzeń powietrzną Iranu.

Jak podkreśliła irańska Gwardia Rewolucyjna, miał to być "jasny komunikat" dla wroga Iranu - Stanów Zjednoczonych, że irańskie granice to dla tego kraju "czerwona linia" i że Teheran będzie "stanowczo reagował na wszelką agresję"."Iran popełnił ogromny błąd!" – tak to zdarzenie skomentował Donald Trump. Za to Rzecznik Centralnego Dowództwa sił USA, kapitan marynarki wojennej Bill Urban, nazwał incydent "niesprowokowanym atakiem" ze strony Teheranu.

Konflikt na linii Waszyngton-Teheran zaognił się w ostatnich dniach. 13 czerwca w Zatoce Omańskiej zaatakowane zostały dwa tankowce. Stany Zjednoczone oskarżyły o ten atak Iran. Hasan Rouhani kategorycznie zaprzecza, jakoby Iran miał stać za zniszczeniem okrętów.


Źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DADHERO.PL 0 0Nie wiesz, co to emocje, jeśli nie byłeś przy porodzie. Spróbuj mnie przekonać, że jest inaczej

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Tata po szwedzku. Gdy zobaczyłem, jakimi super ojcami są Szwedzi, z początku nie mogłem uwierzyć
0 0Ruszamy z dadHERO.pl, lifestyle'owym serwisem dla ojców
0 0Wynik KO z Białegostoku to lekcja dla całej opozycji. Oto człowiek, który zrobił najlepszą kampanię