Karczewski ostro o Bodnarze. Radzi Rzecznikowi Praw Obywatelskich, co ten ma teraz zrobić

Stanisław Karczewski, marszałek Senatu, uważa, że Adam Bodnar powinien zrezygnować ze stanowiska RPO.
Stanisław Karczewski, marszałek Senatu, uważa, że Adam Bodnar powinien zrezygnować ze stanowiska RPO. Fot. Agnieszka Sadowska; Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Marszałek Senatu w rozmowie z TVP Info odniósł się do sprawy Adama Bodnara, na którego w ostatnim czasie spadła krytyka w związku ze sprawą Jakuba A. Zdaniem Karczewskiego jest to idealna okazja dla Rzecznika Praw Obywatelskich, aby ten podał się do dymisji.


Przypomnijmy, że wcześniej Adam Bodnar w swoim komunikacie skrytykował zachowanie policjantów, którzy jego zdaniem podczas aresztowania Jakuba A. naruszyli godność zatrzymanego. Rzecznikowi zarzucono, że staje w obronie mężczyzny podejrzanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin.

Do całej sprawy odniósł się Stanisław Karczewski w programie "#Jedziemy". W jego opinii RPO "chciał stać się gwiazdą". – Gdyby rzecznik faktycznie był zainteresowany tą sprawą, to mógłby w formie swojej interwencji, ale nie publicznej, zwrócić uwagę policji. On chciał zabłysnąć – powiedział marszałek.

Jak podkreślił, Bodnar sprawując funkcję RPO powinien zachować neutralność i tym samym nie atakować Prawa i Sprawiedliwości. Według niego rzecznik powinien wykorzystać tę nieprzyjemną dla niego sytuację i usunąć się w cień. – Rzecznik Praw Obywatelskich powinien dla świętego spokoju podać się wreszcie do dymisji – przyznał Karczewski.


– Muszę powiedzieć, że niewiele brakowało, a Senat odrzuciłby kandydaturę pana Bodnara (…) Bardzo żałuję, bo mielibyśmy innego rzecznika. Nawet gdyby został wybrany przez PO, być może byłby lepszy – ocenił marszałek Senatu.

źródło: TVP Info
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...