Nietypowa promocja Polski na targach żywności w USA. Materiały reklamują mozzarellę i... PiS

W polskim katalogu znalazła się m.in. mozarella.
W polskim katalogu znalazła się m.in. mozarella. Fot. Facebook/Krzysztof Smith
Podczas tegorocznych targów Summer Fancy Food Show w Nowym Jorku resort rolnictwa zaprezentował katalog, który z założenia miał promować polską kuchnię. Coś jednak poszło nie tak i wśród produktów promujących kraj znalazła się m.in. mozzarella i PiS.


Summer Fancy Food Show to jedna z największych imprez branży spożywczej w Ameryce Północnej. W targach co roku bierze udział ponad 2 tys. wystawców z całego świata, w tym również z Polski.

W tym roku katalog stworzony przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi raczej się nie udał, na co zwrócił uwagę jeden z Polaków mieszkających w Nowym Jorku. "Parę dni temu byłem na Summer Fancy Food Show (…) hiszpańska oliwa z oliwek, francuskie sery, włoskie pasty, portugalska ryba w puszce (…) i wtedy natrafiłem na polskie stoisko" – zaczął swój post Krzysztof Smith.

Polak zamieścił na Facebooku zdjęcia katalogu opublikowanego przez MRiRW, nazywając go "szokującym i obrzydliwym". W propozycjach tam przedstawionych, jako produkty promujące kraj, wymieniono m.in. mozzarellę i mrożone zapiekanki. Najdziwniejsze są jednak przepisy, w których wykorzystano produkty polskiego pochodzenia – mamy tam m.in. przepis na pastę z makaronem penne, burgery z kurczakiem i czekoladowy shake.

Dodatkowo mieszkający w Stanach Polak zwrócił uwagę na to, że w "słabo przetłumaczonym przez Google Translate" wstępie do katalogu użyto "dziwnego politycznego żargonu". W materiale padło stwierdzenie, że rolniczy program powstał dzięki "politycznej partii PiS".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"![/b] Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"! Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

[b]Jego firma zatrudnia obywateli różnych państw członkowskich UE.[/b] "Z obecności w Unii mamy wiele korzyści"[/b]
Komisja Europejska

Jego firma zatrudnia obywateli różnych państw członkowskich UE. "Z obecności w Unii mamy wiele korzyści"