Pracownik IKEI wyleciał, bo m.in. zacytował fragment Biblii. Oto, co Pismo Święte mówi o gejach [CYTATY]

Biblia niesie ze sobą wiele dobrych treści i przekazów, ale nie ma w niej dobrych opinii o osobach LGBT.
Biblia niesie ze sobą wiele dobrych treści i przekazów, ale nie ma w niej dobrych opinii o osobach LGBT. Fot. Pixabay
Pracownik, który wyleciał z pracy w IKEI za swoje wpisy i poglądy dotyczące osób homoseksualnych, zacytował w swoim wpisie na wewnętrznym forum Biblię. Okazuje się, że miał z czego wybierać. Oto, co właściwie Pismo Święte mówiło o osobach LGBT.


Biblia, a zwłaszcza Nowy Testament, mówi, żeby "miłować bliźniego, jak siebie samego", uczy miłości i tolerancji wobec każdego. To jej takie streszczone i uniwersalne credo, którym powinien kierować się każdy chrześcijanin. W końcu jak powiedział Jezus, to jest ich najważniejsze przykazanie.


Skąd więc tyle nienawiści, zwłaszcza wobec LGBT, którą widać obecnie w wypowiedziach zarówno części hierarchów Kościoła, jak i samych wiernych? Gdzie jest to miłosierdzie? Wiele z osób LGBT przecież też jest wierzących i praktykujących. Nie są również w niczym gorsze, a ich inna orientacja to sprawa stara jak świat – w Starożytności nikt na nią specjalnie nie zwracał uwagi.

Nie brakuje jednak ludzi, którym nie podobają się osoby LGBT, a argumenty na poparcie swoich tez biorą paradoksalnie także z Biblii, w której również zawarte są fragmenty odnoszące się do homoseksualizmu. Były już pracownik IKEI miał więc z czego wybierać.


Zaczyna się od Sodomy
Sodoma to biblijne miasto grzechu. To od tej nazwy wzięła się sodomia, którą jeszcze w ubiegłym stuleciu nazywano akt seksualny osób o odmiennej orientacji. W Księdze Rodzaju opisany jest los mieszkańców Sodomy, którzy byli obliczem zła i to oni właśnie przejawiali skłonności homoseksualne.

W Nowym Testamencie podobnie
I jeśli myśleliście, że w Starym Testamencie napisano już wszystko odnośnie osób homoseksualnych, to wtem pojawia się święty Paweł, który w swoim Liście do Rzymian w Nowym Testamencie przypisuje akty homoseksualne wyznawcom obcych bogów.

"Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie" Czytaj więcej

(Rz 1, 26-27)
Następnie w Pierwszym Liście do Tymoteusza św. Paweł stawia homoseksualnych mężczyzn na równi z przestępcami.

"Wiemy zaś, że Prawo jest dobre, jeśli je ktoś prawnie stosuje, rozumiejąc, że Prawo nie dla sprawiedliwego jest przeznaczone, ale dla postępujących bezprawnie i dla niesfornych, bezbożnych i grzeszników, dla niegodziwych i światowców, dla ojcobójców i matkobójców, dla zabójców, dla rozpustników, dla mężczyzn współżyjących z sobą, dla handlarzy niewolnikami, kłamców, krzywoprzysięzców i [dla popełniających] cokolwiek innego, co jest sprzeczne ze zdrową nauką". Czytaj więcej

(1 Tm 1, 8-11)
Kościół zapomniał?
Co najciekawsze, sam Kościół w swoim katechizmie mówi, żeby traktować osoby o odmiennej orientacji z szacunkiem. Szacunkiem, o którym wielu chyba już zapomniało w tej ideologicznej zawierusze...

"Pewna liczba mężczyzn i kobiet przejawia głęboko osadzone skłonności homoseksualne. Skłonność taka, obiektywnie nieuporządkowana, dla większości z nich stanowi trudne doświadczenie. Powinno się traktować te osoby z szacunkiem, współczuciem i delikatnością.

Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji. Osoby te są wezwane do wypełniania woli Bożej w swoim życiu i – jeśli są chrześcijanami – do złączenia z ofiarą krzyża Pana trudności, jakie mogą napotykać z powodu swojej kondycji". Czytaj więcej

KKK 2358

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Taki hit, że rzucił pracę i założył firmę
0 0Ostatni przystanek twojego pupila: witamy w krematorium dla zwierząt
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"