Solorz zaczął odpolitycznianie Superstacji. Na pierwszy ogień poszły programy Kuby Wątłego

Zygmunt Solorz-Żak chciał, żeby w Superstacji nie było polityki. To dlatego z anteny zniknęły programy Kuby Wątłego.
Zygmunt Solorz-Żak chciał, żeby w Superstacji nie było polityki. To dlatego z anteny zniknęły programy Kuby Wątłego. Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta
Programy "Krzywe Zwierciadło" oraz "Suma Tygodnia", prowadzone przez Kubę Wątłego, nieodwołalnie zniknęły z anteny telewizji Superstacja. Ich prowadzący poinformował o tym fakcie na swoim Facebooku. Opisał też od kulis, jak tematy polityczne decyzją władz stacji znikają z anteny lub są cenzurowane.


"Moje programy telewizyjne, czyli 'Krzywe Zwierciadło' i 'Suma Tygodnia', nieodwołalnie zniknęły z anteny Telewizji Superstacja. Odbyło się to szybko i sprawnie, niczym pod nożem dobrego chirurga. Tyle, że on leczy, a tu mamy zejście. Nie jest ono jednak dla mnie zaskoczeniem, wszak wszystko co działo się do tej pory, jednoznacznie zmierzało do takiego właśnie rozwiązania" – napisał na Facebooku Kuba Wątły.

Dziennikarz opisał następnie jak od kuchni wygląda proces likwidacji z Superstacji wszelkich wątków politycznych. Przed całkowitym usunięciem z anteny programy Wątłego przeszły najpierw zmianę formatu – z audycji na żywo na nagrania z wyprzedzeniem, które potem były montowane i "cenzurowane". Potem zmniejszono zasięgi informacji podawanych w jego programach, bo stacja przestała publikować je w internecie. W końcu doszło do momentu kulminacyjnego."Przyszedł jednak moment, w którym PiS nie jest pewien swojej wygranej w jesiennej elekcji i w związku z tym, tam gdzie w mediach może, gdzie sięgają jego wpływy, 'wycina' wszystko i wszystkich, którzy, bez względu na skalę, zagrażają jego pozycji. Tak też stało się właśnie teraz: przyszło 'polecenie z góry' i jakiekolwiek zabiegi zarządu stacji przestały mieć znaczenie. Wszystko przestało mieć znaczenie" – napisał rozżalony dziennikarz.

Przypomnijmy, na początku czerwca opinię publiczną zszokowała informacja, że Superstacja rezygnuje z tematów politycznych. Od razu połączono fakty, które wskazywały, że Zygmunt Solorz-Żak chciał polepszyć stosunki z PiS, którego decyzje dotkliwie uderzały w interesy biznesmena. W wyniku zmian ze stacji odeszła m. in. dziennikarka Eliza Michalik.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Ambasada w Szwecji Nobla dla Tokarczuk prawie nie dostrzegła. Nasza dyplomacja znowu zawiodła
0 0"My Kaszubi...". Tusk na pożegnanie z RE powiedział kilka słów od serca

DADHERO.PL

0 0Nie masz pojęcia, jak wychować swoją córkę? Tato, oto 10 złotych rad specjalnie dla Ciebie
0 0Dobry zegarek nie musi być "Swiss Made". Fajne czasomierze powstają i w innych krajach Europy
DZIEJE SIĘ 0 0Tusk kandydatem na nowe prestiżowe stanowisko europejskie
0 0"Schetyna nam władzy nie odda". Mucha coraz mocniej uderza w lidera PO
Jaguar 0 0Duży, dostojny i w świetnej cenie. Tego SUV-a kupisz już za 1452 zł netto miesięcznie

NA ŚWIECIE

0 0Podobno w domu jest spokój. Do nowego Sejmu weszli ojciec oraz syn – i są w różnych partiach!
0 0"Jestem skłonny startować w wyborach na szefa PO". Pierwszy polityk rzuca wyzwanie Schetynie
MOTO 0 0Czy McLaren naprawdę jest tak kosmiczny, jak wygląda? W środku od razu zaskakuje jedna rzecz
POPKULTURA 0 0Zepsuliście mi serial, na który czekałam! "Batwoman" miała być hitem, a jest porażką