Najlepszy dowód, że dla Zalewskiej PE jest ucieczką. Ujawniono, do jakiej komisji trafiła była minister

Anna Zalewska w Parlamencie Europejskim nie chciała pracować w komisji edukacji.
Anna Zalewska w Parlamencie Europejskim nie chciała pracować w komisji edukacji. Fot. Krzysztof Ćwik / Agencja Gazeta
Na stronach Parlamentu Europejskiego opublikowano składy wszystkich komisji, w jakich w rozpoczętej kadencji mają pracować eurodeputowani. Komisja edukacji rzecz jasna w PE także jest, ale w jej składzie próżno szukać dotychczasowej minister edukacji Anny Zalewskiej.


Najliczniej polscy posłowie zapisali się do komisji spraw zagranicznych – będzie w niej sześcioro deputowanych z Polski. Pięcioro trafiło do komisji ochrony środowiska naturalnego, zdrowia publicznego i bezpieczeństwa żywności, tyle samo w komisji transportu i turystyki. Na stronach internetowych europarlamentu ukazała się pełna lista nazwisk – kto do jakiej komisji się zapisał.

Zgodnie z logiką – np. byli szefowie MSZ Anna Fotyga, Witold Waszczykowski, Włodzimierz Cimoszewicz i Radosław Sikorski są w komisji spraw zagranicznych. Były szef resortu rolnictwa Krzysztof Jurgiel jest w komisji rolnictwa. Z kolei niedawny szef MSWiA Joachim Brudziński zapisał się do Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych. A Anna Zalewska? Tu jest problem...

W Parlamencie Europejskim oczywiście działa komisja zajmująca się kwestiami oświaty: Komisja Kultury i Edukacji. W jej składzie jest dwóch Polaków: Tomasz Frankowski z PO i Ryszard Legutko z PiS. Anny Zalewskiej, choć jeszcze do niedawna była ona najważniejszą osobą w Polsce odpowiadającą za edukację, w komisji edukacji brak.


Była szefowa MEN sprawami edukacji w Parlamencie Europejskim nie jest zainteresowana. Anna Zalewska zapisała się do innej komisji: Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności. Mogła zapisać się również do komisji edukacji, nic nie stało na przeszkodzie – wspomniany europoseł Legutko jest np. członkiem aż czterech komisji PE.

W kampanii wyborczej Annie Zalewskiej towarzyszył zarzut, że jej start w wyborach do PE to ucieczka od chaosu, jaki wywołały w oświacie jej reformy. Ówczesna szefowa MEN odpowiadała: "Każda moja reforma była udana".

źródło: europarl.europa.eu
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. [/b] Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz
ALEKSANDRA GERSZ

Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz

[b]Hans Solo kontratakuje! [/b] Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu
WYWIAD

Hans Solo kontratakuje! Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu

Marcin PonikowskiMarcin Ponikowski

Jim Jarmusch jeszcze nigdy nie był tak krytyczny wobec popkultury, swojej ojczyzny, kondycji planety, człowieka i jego ikon, a przede wszystkim względem swoich popularnych kolegów z branży. Wszyscy ci, którzy odsądzają go za film o zombie od czci i wiary w filmowy kunszt, powinni oglądnąć obraz jeszcze raz. Z potrójnym przymrużeniem oka.

MARSZ RÓWNOŚCI W BIAŁYMSTOKU

REAKCJE NA PRZEMOC I AGRESJĘ