Tusk odwiedził linię frontu na Ukrainie. Szef RE przypomniał Europie o wojnie wywołanej przez Rosję

Donald Tusk z wizytą na Ukrainie.
Donald Tusk z wizytą na Ukrainie. Fot. Twitter.com / @eucopresident
Donald Tusk jako były polski premier i obecnie jako szef Rady Europejskiej bardzo angażuje się w sprawy Ukrainy. Systematycznie odwiedza ten kraj i przypomina Europie o toczącej się na jej terytorium wojnie z separatystami wspieranymi przez Rosję. Tak samo było w niedzielę, kiedy Tusk odwiedził linię frontu w Stanicy Ługańskiej.


"Odwiedziłem Stanicę Ługańską z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Tragedia we wschodniej Ukrainie nadal trwa, z katastrofalnymi konsekwencjami humanitarnymi dla miejscowej ludności uwięzionej przez wojnę Rosji. Dobre spotkania z dzielnymi żołnierzami ukraińskimi, obserwatorami OBWE i agencjami humanitarnymi" - napisał po angielsku na swoim Twitterze Donald Tusk. Szefowi Rady Europejskiej towarzyszył na linii frontu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Obaj politycy rozmawiali z lokalną ludnością o ich problemach i konflikcie, który toczy się pod ich oknami.
Donald Tusk już jako premier Polski aktywnie działał na rzecz Ukrainy w UE. Jako szef RE kilkukrotnie odwiedzał Ukrainę i przy każdej możliwej okazji potępiał działanie Rosji na forum międzynarodowym. Tym bardziej więc dziwi fakt, że dyplomacja rządu PiS przyczyniła się w Helsinkach do przywrócenia Rosji pełni praw w Radzie Europy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki