Polityk PiS wyśmiany po bezmyślnym ataku na protestującą 13-latkę. "Warto wrócić do szkoły"

Leszek Dobrzyński to polityk PiS ze Szczecina, który postanowił wyśmiać protestującą wraz z koleżankami 13-latkę. Dziewczynki sprzeciwiały się polityce kilmatycznej rządu.
Leszek Dobrzyński to polityk PiS ze Szczecina, który postanowił wyśmiać protestującą wraz z koleżankami 13-latkę. Dziewczynki sprzeciwiały się polityce kilmatycznej rządu. Fot. Krzysztof Hadrian / Agencja Gazeta
Leszek Dobrzyński – tak nazywa się mało znany poseł PiS i prezes szczecińskiego oddziału partii. Polityk rzadko trafia na pierwsze strony gazet i czołówki portali. Może dlatego tak bardzo stara się, by było o nim głośno. I jest: postanowił wyśmiać dziewczynkę, która protestuje pod Sejmem przeciwko polityce klimatycznej rządu "dobrej zmiany".


13-letnia Inga Zasowska przed Sejmem regularnie wyraża swój sprzeciw wobec braku zdecydowanej reakcji polityków na problem globalnego ocieplenia. – Pan premier powiedział, że robi wszystko, by młodzi Polacy nie wyjeżdżali do pracy za granicę. Ale przecież nie ma dziś ważniejszej sprawy dla polityków niż zatrzymanie globalnego ocieplenia – tłumaczyła w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".
Dobrzyński postanowił w lekceważący sposób odnieść się do Wakacyjnego Strajku Klimatycznego. "Siedzę na otwartej werandzie, marznę i mam jedną prośbę do wszystkich panien strajkujących klimatycznie: dajcie sobie na luz, chociaż do listopada! Potem już trudno, może być zimno" – napisał na swoim profilu na Twitterze.

Jego wpis internauci po prostu wyśmiali. Zwracali uwagę, że Dobrzyński pomylił... klimat z pogodą. "Ostro nawet jak na standardy posłów PiS. Na początek warto wrócić do szkoły podstawowej i przeczytać co to jest pogoda, a co to jest klimat. Hejt na 'panny' trudno nawet skomentować w kulturalny sposób. Skąd Kaczyński was powyciągał" – to jeden z komentarzy.

Inne są w podobnym tonie. "Zmiany klimatyczne, to nie tylko 'ocieplenie' klimatu. To również jesień w lecie" – napisał kolejny użytkownik Twittera. Inny zwrócił uwagę na przypadłość charakterystyczną dla partii władzy.

"Daliście przyzwolenie i przykład jak uprawiać politykę. Wasze buczenia na cmentarzach, ataki na myślących inaczej, wasza buta i arogancja i nieliczenie się z nikim są przyczyną takich rzeczy. I to będzie postępować" – czytamy w odpowiedzi na post Dobrzyńskiego.


Przypomnijmy, że poseł z Zachodniopomorskiego dał się wcześniej poznać z reakcji po ataku na szczecińskie biuro Prawa i Sprawiedliwości. Zamaskowany sprawca pomalował farbą drzwi do siedziby partii.

"Kolejny atak na biuro poselskie Prawa i Sprawiedliwości w Szczecinie. W tych dniach finalizujemy w tym biurze przyjmowanie paczek i książek dla Polaków na Wschodzie, inni wolą kolejny raz niszczyć wejście do naszego lokalu" – napisał na Twitterze Dobrzyński w grudniu 2017 roku.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

NIE TYLKO POLITYKA

WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż

MOTO

0 0Niektórzy wysiadali, bo już nie mieli siły. To najlepsze szkolenie samochodowe w Polsce
0 0Znalazłeś korzystniejsze ubezpieczenie OC? Oto jak bez problemów zmienić firmę ubezpieczeniową
0 0Krótka ławka PiS. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Władza tworzy nam nowy styl życia". Raczek o skandalu z filmem, który przeszkadza PiS-owi
FELIETON 0 0Krucjata krzyżowa Prezesa Kaczyńskiego. Wiem, dlaczego to robi