Polityk PiS wyśmiany po bezmyślnym ataku na protestującą 13-latkę. "Warto wrócić do szkoły"

Leszek Dobrzyński to polityk PiS ze Szczecina, który postanowił wyśmiać protestującą wraz z koleżankami 13-latkę. Dziewczynki sprzeciwiały się polityce kilmatycznej rządu.
Leszek Dobrzyński to polityk PiS ze Szczecina, który postanowił wyśmiać protestującą wraz z koleżankami 13-latkę. Dziewczynki sprzeciwiały się polityce kilmatycznej rządu. Fot. Krzysztof Hadrian / Agencja Gazeta
Leszek Dobrzyński – tak nazywa się mało znany poseł PiS i prezes szczecińskiego oddziału partii. Polityk rzadko trafia na pierwsze strony gazet i czołówki portali. Może dlatego tak bardzo stara się, by było o nim głośno. I jest: postanowił wyśmiać dziewczynkę, która protestuje pod Sejmem przeciwko polityce klimatycznej rządu "dobrej zmiany".


13-letnia Inga Zasowska przed Sejmem regularnie wyraża swój sprzeciw wobec braku zdecydowanej reakcji polityków na problem globalnego ocieplenia. – Pan premier powiedział, że robi wszystko, by młodzi Polacy nie wyjeżdżali do pracy za granicę. Ale przecież nie ma dziś ważniejszej sprawy dla polityków niż zatrzymanie globalnego ocieplenia – tłumaczyła w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".
Dobrzyński postanowił w lekceważący sposób odnieść się do Wakacyjnego Strajku Klimatycznego. "Siedzę na otwartej werandzie, marznę i mam jedną prośbę do wszystkich panien strajkujących klimatycznie: dajcie sobie na luz, chociaż do listopada! Potem już trudno, może być zimno" – napisał na swoim profilu na Twitterze.

Jego wpis internauci po prostu wyśmiali. Zwracali uwagę, że Dobrzyński pomylił... klimat z pogodą. "Ostro nawet jak na standardy posłów PiS. Na początek warto wrócić do szkoły podstawowej i przeczytać co to jest pogoda, a co to jest klimat. Hejt na 'panny' trudno nawet skomentować w kulturalny sposób. Skąd Kaczyński was powyciągał" – to jeden z komentarzy.

Inne są w podobnym tonie. "Zmiany klimatyczne, to nie tylko 'ocieplenie' klimatu. To również jesień w lecie" – napisał kolejny użytkownik Twittera. Inny zwrócił uwagę na przypadłość charakterystyczną dla partii władzy.

"Daliście przyzwolenie i przykład jak uprawiać politykę. Wasze buczenia na cmentarzach, ataki na myślących inaczej, wasza buta i arogancja i nieliczenie się z nikim są przyczyną takich rzeczy. I to będzie postępować" – czytamy w odpowiedzi na post Dobrzyńskiego.


Przypomnijmy, że poseł z Zachodniopomorskiego dał się wcześniej poznać z reakcji po ataku na szczecińskie biuro Prawa i Sprawiedliwości. Zamaskowany sprawca pomalował farbą drzwi do siedziby partii.

"Kolejny atak na biuro poselskie Prawa i Sprawiedliwości w Szczecinie. W tych dniach finalizujemy w tym biurze przyjmowanie paczek i książek dla Polaków na Wschodzie, inni wolą kolejny raz niszczyć wejście do naszego lokalu" – napisał na Twitterze Dobrzyński w grudniu 2017 roku.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno
POLECAMY 0 0Nigdy się nie poddawaj – tego uczy kino. 10 tytułów, które powinien zobaczyć każdy mężczyzna
Volvo 0 0W mieście Volvo ci więcej. Kompaktowy XC40 to SUV gotowy na (prawie) wszystko
0 0Modest Amaro otwiera kolejną restaurację. “To będzie coś unikalnego”
INNPoland 0 0Lodowe księżyce i wiatr słoneczny. Człowiek w kosmosie to nic przy tych misjach
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Twardy zawodnik" rezygnuje z prawyborów w PO. Kidawa-Błońska nie ma już rywali
0 0Kaczyński mówił o rodzinie, ale znów podzielił Polaków. "Marginalne zjawiska mają być normą"
DADHERO.PL 0 0"Dziwne spojrzenia, złośliwe komentarze..." Tak wygląda życie ojców samotnie wychowujących dzieci
0 0Przez dwa miesiące byłam streamerką gier. Oto, czego się nauczyłam
dadHERO 0 0Prawie półtora miliona złotych na polską planszówkę. Skąd ten sukces gry "Beyond Humanity:Colonies"?
0 0Negatywne komentarze na Allegro się opłacają. Za ich usunięcie płacą nawet 80 zł
TYLKO W NATEMAT 0 0"Żenujące". Były sołtys Rytla nie ukrywa, co myśli o reportażu Superwizjera o Beacie Szydło
0 0Afera podkarpacka. Zatrzymano byłych funkcjonariuszy CBŚP i CBA