Romuald Lipko ma raka. Budka Suflera prosi o wsparcie dla muzyka

Lipko ma ponoć szansę wygrać w walce z nowotworem.
Lipko ma ponoć szansę wygrać w walce z nowotworem. Fot. Adrianna Bochenek / Agencja Gazeta
Budka Suflera poinformowała na swojej stronie, że Romuald Lipko walczy z chorobą nowotworową. Zespół poprosił fanów o wsparcie dla ciężko chorego klawiszowca. "Zwracamy się z prośbą o króciutką, życzliwą myśl" – czytamy w oświadczeniu muzyków.


"Kilka tygodni temu postawiono wstępną diagnozę. Następnie Romek przebywał w warszawskim szpitalu przy Banacha, a ostatnie dwa tygodnie w klinice w Magdeburgu. To jedyne miejsce na świecie, gdzie podejmuje się walkę z tego typu nowotworami" – napisał na Facebooku zespół.

Jak czytamy w oświadczeniu Budki Suflera, istnieje "realna szansa zwycięstwa w tej jakże trudnej walce". Pomimo ciężkiej choroby, Lipko wciąż podchodzi do wszystkiego pozytywnie i często mówi o "nowych piosenkach oraz jesiennych koncertach". "Mając świadomość swojej dolegliwości, planuje i marzy" – czytamy.

Zespół zwrócił się do z fanów z prośbą o "szczery gest wsparcia, o króciutką, życzliwą myśl" oraz o "pełne uśmiechu wspomnienie samego siebie" słuchającego muzyki tworzonej przez Lipko.

Budka Suflera zaplanowała na jesień jubileuszową trasę koncertową zatytułowaną "45 lat – Powrót do korzeni". Muzycy maja wystąpić m.in. w Krakowie, Warszawie i Poznaniu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"![/b] Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"! Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

[b]Jego firma zatrudnia obywateli różnych państw członkowskich UE.[/b] "Z obecności w Unii mamy wiele korzyści"[/b]
Komisja Europejska

Jego firma zatrudnia obywateli różnych państw członkowskich UE. "Z obecności w Unii mamy wiele korzyści"