"Olu, spokoju, wytrwałości i sto lat!". Prezydent Gdańska obchodzi okrągłe urodziny

Życzenia urodzinowe dla Aleksandry Dulkiewicz płyną nie tylko od jej najbliższych współpracowników.
Życzenia urodzinowe dla Aleksandry Dulkiewicz płyną nie tylko od jej najbliższych współpracowników. Fot.. Łukasz Bejm / Twitter
Aleksandra Dulkiewicz obchodzi w środę okrągłe 40. urodziny. Z tej okazji w mediach społecznościowych posypały się życzenia dla prezydent Gdańska. O tym, jak Dulkiewicz staje się ważną osobą w obozie opozycji świadczą m.in. życzenia od Zbigniewa Hołdysa.


"Dziś urodziny obchodzi Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Pani Prezydent, Aleksandro, jeszcze raz życzę wszystkiego co najlepsze, w szczególności dobrego zdrowia oraz powodzenia w życiu zawodowym i prywatnym. Sto lat" – życzył swojej szefowej jeden z najbliższych współpracowników prezydent Gdańska Mateusz Skarbek. Podobne życzenia składali też inni pracownicy gdańskiego magistratu.
Aleksandra Dulkiewicz niespodziewanie staje się powoli symbolem oporu władz samorządowych przeciwko centralistycznym zapędom polityków Prawa i Sprawiedliwości. Najlepszym tego dowodem jest to, że z okazji jej urodzin spływają do niej na Twitterze życzenia z całej Polski. Polacy prozą, by się nie poddawała, życzą siły i wytrwałości. Zbigniew Hołdys na Twitterze zapewnia, że wystarczy by gwizdnęła, a on przybędzie na pomoc, bo tak już jest w "jego szajce". Dulkiewicz opisuje jako kobietę piękną, mądrą i niezłomną, "wojowniczkę o Polskę prawdziwą, niezdemoralizowaną, pojednaną". Życzenia składają Dulkiewicz także zwykli Polacy.

Trzeba przyznać, że siły i wytrwałości prezydent Gdańska będzie potrzebowała bardzo dużo. W tej chwili najważniejszą walkę z PiS toczy o Westerplatte, które PiS chce zawładnąć i wbrew woli samorządu przekształcić na własną modłę. Choć Sejm przeforsował specustawę w sprawie Westerplatte, to Dulkiewicz zapowiedziała, że nie składa jeszcze broni.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"![/b] Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"! Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

[b]Jego firma zatrudnia obywateli różnych państw członkowskich UE.[/b] "Z obecności w Unii mamy wiele korzyści"[/b]
Komisja Europejska

Jego firma zatrudnia obywateli różnych państw członkowskich UE. "Z obecności w Unii mamy wiele korzyści"