"Olu, spokoju, wytrwałości i sto lat!". Prezydent Gdańska obchodzi okrągłe urodziny

Życzenia urodzinowe dla Aleksandry Dulkiewicz płyną nie tylko od jej najbliższych współpracowników.
Życzenia urodzinowe dla Aleksandry Dulkiewicz płyną nie tylko od jej najbliższych współpracowników. Fot.. Łukasz Bejm / Twitter
Aleksandra Dulkiewicz obchodzi w środę okrągłe 40. urodziny. Z tej okazji w mediach społecznościowych posypały się życzenia dla prezydent Gdańska. O tym, jak Dulkiewicz staje się ważną osobą w obozie opozycji świadczą m.in. życzenia od Zbigniewa Hołdysa.


"Dziś urodziny obchodzi Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Pani Prezydent, Aleksandro, jeszcze raz życzę wszystkiego co najlepsze, w szczególności dobrego zdrowia oraz powodzenia w życiu zawodowym i prywatnym. Sto lat" – życzył swojej szefowej jeden z najbliższych współpracowników prezydent Gdańska Mateusz Skarbek. Podobne życzenia składali też inni pracownicy gdańskiego magistratu.
Aleksandra Dulkiewicz niespodziewanie staje się powoli symbolem oporu władz samorządowych przeciwko centralistycznym zapędom polityków Prawa i Sprawiedliwości. Najlepszym tego dowodem jest to, że z okazji jej urodzin spływają do niej na Twitterze życzenia z całej Polski. Polacy prozą, by się nie poddawała, życzą siły i wytrwałości. Zbigniew Hołdys na Twitterze zapewnia, że wystarczy by gwizdnęła, a on przybędzie na pomoc, bo tak już jest w "jego szajce". Dulkiewicz opisuje jako kobietę piękną, mądrą i niezłomną, "wojowniczkę o Polskę prawdziwą, niezdemoralizowaną, pojednaną". Życzenia składają Dulkiewicz także zwykli Polacy.

Trzeba przyznać, że siły i wytrwałości prezydent Gdańska będzie potrzebowała bardzo dużo. W tej chwili najważniejszą walkę z PiS toczy o Westerplatte, które PiS chce zawładnąć i wbrew woli samorządu przekształcić na własną modłę. Choć Sejm przeforsował specustawę w sprawie Westerplatte, to Dulkiewicz zapowiedziała, że nie składa jeszcze broni.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Samiec podszyty lękiem. Prawda o tym, czego boją się polscy faceci
Volkswagen 0 0Ciężarówka jak pociąg? Dzięki tej "elektrycznej" autostradzie nie jest to już science fiction
POLECAMY 0 0Franek Sterczewski zdradza plan na działanie w Sejmie. I opowiada, jak wyglądał "chrzest" w TVP
0 0Tak odpowiedziała na zaproszenie Dudy. Reakcja europosłanki PO zwróciła uwagę bułgarskiej prawniczki